Strona główna Na sygnale Wypadki Wypadek na trasie. Przyleciał śmigłowiec LPR

Wypadek na trasie. Przyleciał śmigłowiec LPR

3
Zdjęcie: mł. bryg. Sławomir Wągrowski/KP PSP w Łasku
Na terenie gminy Dobroń wydarzył się dziś groźny wypadek. Do poszkodowanej w nim kobiety zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Informację o zdarzeniu w Przygoniu, na wysokości skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 482 z ul. Łąkową, służby ratunkowe otrzymały około godz. 8.30. Na miejsce zostały skierowane zastępy z komendy PSP w Łasku oraz druhowie z Dobronia i Kolumny. Po dojeździe wozów okazało się, że zderzyły się dwa samochody – Mazda CX-7 (na pabianickich numerach rejestracyjnych) oraz Renault Master. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że prawdopodobnie zawiniła 32-latka, kierująca pierwszym z tych aut, która wyjeżdżając z lokalnej, podporządkowanej drogi na trasę nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy Renault.

Pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie udzielili strażacy, oni też przetransportowali ją na desce do śmigłowca LPR.

W wypadku uczestniczyły w sumie cztery osoby – oprócz 32-latki również podróżujący z nią mężczyzna, a także kierowca i pasażer Renault. Tą trójką zajęli się ratownicy medyczni.

Podczas działań jeden pas jezdni był zablokowany, ruch drugim odbywał się wahadłowo.

W akcji brało udział pięć zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej (15 osób), dwie karetki pogotowia (i LPR) oraz policja.

Zdjęcie: mł. bryg. Sławomir Wągrowski/KP PSP w Łasku
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

BABY NA TORY – dał babie prowadzić – samobójca jakiś czy co?

drogi Rafale to nic nie da nawet na torach 😀 bedzie ka-BUM

masz 100% racji „Dziś na ul. Sienkiewicza we Wrocławiu zderzyły się czołowo dwa tramwaje linii 0. Rannych jest 25 osób osób. Motornicze z obu pojazdów wyszły o własnych siłach.” art. z 21.06.2013 r.