Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Wypadanie włosów – leczenie łysienia androgenowego i plackowatego

Wypadanie włosów – leczenie łysienia androgenowego i plackowatego

0

Łysienie to problem, który nie dotyczy jedynie mężczyzn. Coraz więcej kobiet cierpi z powodu wzmożonej utraty włosów. Przyczyn dolegliwości może być bardzo wiele, m.in. stres, zmęczenie, niezdrowa dieta, zaburzenia hormonalne. Wypadanie włosów może być spowodowane również łysieniem androgenowym i plackowatym. Jednym ze sposobów leczenia obu przypadłości jest poddanie się serii specjalnych zabiegów na skórę głowy. W Absolu Clinic pacjenci mogą wykonać wampirzy lifting, laserową stymulację włosów, Dr Cyj, mezoterapię igłową i mikroigłową urządzeniem Dermapen. Na czym polegają poszczególne zabiegi?

Łysienie androgenowe i łysienie plackowate – co to takiego?

Łysienie androgenowe to schorzenie będące wynikiem zaburzeń hormonalnych lub genetyki. U mężczyzn objawem choroby jest cofnięcie linii włosów na czole i na skroniach. W przypadku kobiet nie dochodzi do przesunięcia linii włosów, za to zmniejsza się gęstość włosów na szczycie głowy.

Łysienie plackowate (inaczej alopecja) to natomiast schorzenie autoimmunologiczne, które objawia się utratą włosów na skórze głowy. W trakcie choroby dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, co powoduje wypadanie włosów w charakterystycznych okrągłych skupiskach. Najpierw na głowie pojawiają się niewielkie, pojedyncze plackowate plamy, następnie jest ich coraz więcej.

Leczenie alopecji i łysienia androgenowego

Aby poprawić kondycję włosów, należy zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy D, B, E, cynk, żelazo, kwas linolenowy i gamma linolenowy. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie specjalnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów. Dermokosmetyki nie tylko odżywią mieszki włosowe, lecz także wzmocnią i zregenerują włosy.

Skuteczne zabiegi na wypadanie włosów

Problemu wypadania włosów nie należy bagatelizować. Warto przede wszystkim wykonać badania, aby zdiagnozować problem i podjąć kompleksowe leczenie i terapię włosów. Istotnym elementem terapii włosów są zabiegi medycyny estetycznej, które charakteryzują się wysoką skutecznością zabiegową.

Doskonałym sposobem leczenia łysienia plackowatego i androgenowego jest:

1. Wampirzy lifting – podczas zabiegu pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi, z której następnie pozyskuje się osocze. W ten sposób uzyskany preparat aplikuje się w skórę. Dzięki PRP, czyli cennej substancji regeneracyjnej, dochodzi do odbudowy skóry, poprawy jej nawilżenia, napięcia, gęstości i ukrwienia. Cebulki włosów zostają zregenerowane, mieszki włosowe odżywione, co zahamowuje proces nadmiernego wypadania włosów. Wampirzy lifting to zabieg niezwykle skuteczny i bezpieczny. Najlepsze efekty można uzyskać po wykonaniu 3-4 terapii w odstępie 3-4 tygodni.

2. Laserowa stymulacja włosów – w trakcie terapii laserem Fotona Er;Yag w trybie SMOOTH pobudzane zostają mieszki włosowe. Energia generowana przez laser wnika w głąb skóry, podgrzewając tkanki do 65 stopni Celsjusza, bez uszkodzenia naskórka. Dzięki temu uwolnione zostają czynniki wzrostu TGFB3 i EGF oraz zwiększony zostaje dopływ krwi do mieszków włosowych, na skutek czego dochodzi do wytworzenia nowych, zdrowych włosów. Nowoczesny zabieg Fotona przywraca około 75% gęstości włosów, i to już po jednej terapii. Zabieg laserowy odżywia i dotlenia mieszki włosowe, regeneruje skórę głowy, zapobiega wypadaniu włosów oraz przyspiesza wzrost nowych. Aby efekty były długotrwałe, zaleca się wykonanie serii 4 terapii co 2-4 tygodnie.

3. Dr Cyj – terapia peptydowa polega na podaniu w skórę głowy specjalnego preparatu złożonego z siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego. Dzięki innowacyjnej technologii Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych, cenne składniki zawarte w koktajlu uwalniają się przez 14 dni po aplikacji. Dr Cyj Hair Filler:

  • hamuje wypadanie włosów,
  • przyspiesza odrastanie nowych włosów,
  • wzmacnia osłabione włosy,
  • rewitalizuje mieszki włosowe,
  • poprawia krążenie i ukrwienie skóry głowy.

4. Mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector 2 – dzięki nowoczesnemu urządzeniu Vital Injector 2 posiadający certyfikat CE Medyczny, preparat można podawać precyzyjnie i bezpiecznie na wybraną głębokość, w równych, ustalonych dawkach. Mezoterapia igłowa to zabieg komfortowy i prawie bezbolesny. Nie powoduje takich skutków ubocznych, jak siniaki czy grudki. Zabieg doskonale leczy osłabione włosy. Działa regenerująco na mieszki włosowe i skórę głowy, dzięki czemu zahamowuje wypadanie włosów.

5. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 – to nie tylko świetny zabieg regenerujący i odnawiający skórę, lecz także stymulujący wzrost włosów. W trakcie terapii za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w sterylne igły, wykonuje się serię nakłuć. Jednocześnie w głąb skóry wprowadza się wybrane substancje aktywne – odżywcze, nawilżające. W ten sposób uruchamia się procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze. Pobudzone zostaje krążenie. Skóra głowa natomiast zostaje dotleniona i odżywiona, co wpływa bezpośrednio na poprawę kondycji włosów.

W klinice Medycyny Estetycznej Absolu doświadczeni specjaliści dobiorą właściwą terapię. Dobrym rozwiązaniem są zabiegi łączone, czyli połączenie laserowej stymulacji z terapią peptydową Dr Cyj. W ten sposób najpierw stymuluje się i pobudza uśpione mieszki włosowe, a następnie dzięki terapii peptydowej odżywia się i rewitalizuje włosy. Często odpowiednio wcześnie rozpoczęta terapia włosów pomaga całkowicie zapobiec problemowi i wręcz zapobiega potrzebie przeszczepu włosów.

Zabiegi na wypadanie włosów wykonywane w Absolu Clinic są bezpieczne, niezwykle skuteczne i małoinwazyjne. Już po zaledwie kilku terapiach można cieszyć się mocniejszymi, zdrowszymi i zregenerowanymi włosami.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments