Strona główna Aktualności Z miasta Inauguracja kampanii „Adamed Dla Rodziny” w Pabianicach – rusza cykl bezpłatnych...

Inauguracja kampanii „Adamed Dla Rodziny” w Pabianicach – rusza cykl bezpłatnych badań i porad medycznych

10

Pabianice to pierwszy przystanek na mapie kampanii prowadzonej w miejscowościach, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na wydłużony czas oczekiwania na wizytę. Pilotażowy program, który zainicjował Adamed w odpowiedzi na oczekiwania społeczne, jest zobowiązaniem firmy do dalszego wspierania pacjentów w trosce o zdrowie i życie.
W ramach bezpłatnych stref zdrowia 21 sierpnia w Pabianicach będzie można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych. We współpracy z Urzędem Miejskim i lokalnymi podmiotami zorganizowano także stoiska informacyjne, wystawy czy atrakcje dla najmłodszych.

Pabianice to pierwsza z sześciu miejscowości, w których pojawi się kampania „Adamed Dla Rodziny”. Inauguracja akcji w tym mieście ma szczególne znaczenie. Z jednej strony miasto spełnia kryteria wyznaczone do realizacji celów kampanii, czyli utrudniony dostęp do lekarza ze względu na dłuższy niż w innych ośrodkach, czas oczekiwania na wizytę oraz liczba mieszkańców, nieprzekraczająca 100 tys.
Z drugiej – to strategiczna lokalizacja dla Adamed.

Jesteśmy wdzięczni władzom miasta za przyjęcie naszego zaproszenia do organizacji akcji w Pabianicach, a także zaangażowanie lokalnych podmiotów. To właśnie tutaj bije serce naszej firmy od lat. Tutaj inwestujemy w rozwój i tutaj dajemy zatrudnienie mieszkańcom regionu. Tutaj żyją na co dzień nasi współpracownicy i ich rodziny. Dbamy o nich nie tylko w miejscu pracy, staramy się być blisko ich problemów, dzielić z nimi radości oraz odpowiadać na potrzeby w miejscu zamieszkania. Dlatego zależy nam na tym, aby to wspólne wydarzenie przyniosło jak najwięcej wartości pabianickiej społeczności. Rodzina zawsze stała w centrum uwagi Adamed. Jesteśmy firmą rodzinną i troska o zdrowie rodziny jest naszym priorytetem. Serdecznie zachęcamy mieszkańców miasta, jak i liczne grono współpracowników naszego Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach, do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Wierzymy, że jako firma odpowiedzialna społecznie, dzięki tej inicjatywie, przyczynimy się do polepszenia kondycji zdrowotnej mieszkańców Polski” – mówi Bartłomiej Rodawski, Członek Zarządu Adamed Pharma S.A.

Od dawna organizujemy w Pabianicach „Dzień Zdrowia” z badaniami profilaktycznymi dla mieszkańców. Tym razem zachęcamy do skorzystania z oferty badań i porad medycznych w ramach kampanii prozdrowotnej firmy Adamed, rozpoczynającej się właśnie u nas. Od kilku lat Adamed buduje swoją markę na terenie naszego miasta poprzez wielomilionowe inwestycje, rozwój technologii, centrum badawcze, programy grantowe, a od tego roku również profilaktykę prozdrowotną. Dobrze mieć w Pabianicach partnera, którego działania pozytywnie budują wizerunek naszego miasta” – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz. – „Zapraszamy na badania i konsultacje oraz do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez miejskie jednostki organizacyjne, stowarzyszenia i wolontariuszy, gdzie będą kiermasze, warsztaty, zabawy dla dzieci i inne atrakcje.”

Firma Adamed, w ramach akcji w Pabianicach w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mokrej 28/34, organizuje 21 sierpnia bezpłatne strefy zdrowia, gdzie w godz. 10-18 będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji, takich jak:

 • kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
 • pulmonologiczne (spirometria),
 • okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
 • diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy
  w ostatnich 6. miesiącach),
 • urologiczne,
 • USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
 • warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie usługi będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem pielęgniarki lub specjalisty w danej dziedzinie.

Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji – zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski. Warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, kiedy na co dzień nie ma takiej możliwości” – uważa dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią „Adamed Dla Rodziny”.

W ramach kampanii „Adamed Dla Rodziny” dla odwiedzających przygotowano także: strefę rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z nordic walking oraz strefę atrakcji dla najmłodszych.

Ponadto podczas wydarzenia stoiska zaprezentują miejskie jednostki, stowarzyszenia i wolontariusze:

 • Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego – stoisko informacyjne oraz promocja zdrowia, m.in. Pabianicka Koperta Życia
 • Miejskie Centrum Pomocy Społecznej:
 • Centrum Seniora – oferta działań, w tym sportowo-rekreacyjnych dla seniorów,
 • Wydział Profilaktyki i Wspierania Rodziny – Punkt Konsultacyjny ds. Przemocy, Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień, konsultacje dot. wspierania rodziny,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej – wystawa i kiermasz prac podopiecznych, promocja zdrowej żywności – warsztaty dla dzieci
 • Placówka Wsparcia Dziennego „Junior” – zajęcia edukacyjne dla dzieci, gry i zabawy,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy – wystawa prac podopiecznych oraz degustacja przygotowanych potraw,
 • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
 • Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. – informacje dot. realizacji projektów profilaktycznych dla mieszkańców miasta. Projekt pn. „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pabianicach”
 • Straż Miejska – znakowanie rowerów,
 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji – promocja wody
 • Grupa wolontarystyczna „Agrafka” oraz „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Pabianicach – zabawy i animacje dla dzieci,
 • Fundacja „Zdrowy Biust” – nauka samobadania piersi
 • stoiska informacyjne prowadzone przez krwiodawców

Kampania „Adamed Dla Rodziny” skierowana jest do całych rodzin, w tym także dzieci. Adamed od lat wspiera zdrowie całych pokoleń i szczególnie troszczy się o rodziny, realizując m.in. społeczne programy zdrowotne takie jak: „Głęboki Oddech”, „Odnaleźć Siebie”, „Serce na Nowo” czy „Adamed dla Seniora”.

Do udziału w programie zdrowotnym zaproszeni są wszyscy, którzy w niedzielę 21 sierpnia będą przebywać w Pabianicach lub okolicach. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań (nie jest to jednak konieczne, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji). Organizatorzy przypominają także o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.

W tym roku na trasie kampanii „Adamed Dla Rodziny” pojawią się także: Kołobrzeg, Leszno, Ełk i Nowy Sącz. Dodatkowo 24 września akcja odwiedzi Katowice, które w tym roku są stolicą obchodów Światowego Dnia Serca w Polsce.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

Kalendarz kampanii „Adamed Dla Rodziny” w 2022 roku:

21 sierpnia – Pabianice

28 sierpnia – Kołobrzeg

18 września – Leszno

24 września – Katowice (Dzień Serca)

2 października – Ełk

16 października – Nowy Sącz

O Adamed Pharma

Jesteśmy rodzinną firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Firma została założona w 1986 roku. Dziś zatrudniamy ponad 2400 współpracowników, posiadamy 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie. Naszymi filarami rozwoju jest ekspansja zagraniczna, inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje. Adamed Pharma prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna firmy jest chroniona ponad 200 patentami w większości krajów na świecie, a w swoim portfolio mamy ponad 500 produktów. Każdego roku produkujemy 2,5 miliarda tabletek sprzedawanych na 78 rynkach na świecie. Zapewniamy bezpieczeństwo lekowe milionom pacjentów w Polsce i wielu innych krajach. Przyczyniamy się do rozwoju nie tylko krajowego rynku farmaceutycznego, ale również – ze względu na skalę przedsiębiorstwa – całej polskiej gospodarki.

REKLAMA
Poprzedni artykułWypadanie włosów – leczenie łysienia androgenowego i plackowatego
Następny artykułAkcja na ulicy Niecałej. Strażacy wchodzili do mieszkania przez okno
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak to miło grzać się w cudzym blasku, a przy drzewie nie było zdjęcia.

Na tym zdjęciu to nie ma nikogo, w blasku którego można by się grzać.

Primo, dlaczego urząd miasta promuje prywatnę firmę? i wykorzystuje do tego stronę urzędu???
A dlaczego mam darmo odwiedzać prywatną firmę aby się zbadać szybciej?. Płace zus regularnie i wymagam sprawnej i szybkiej obsługi przez publiczne zakłady opieki. dlaczego prezydent nie weźmie za dupę dyrekcji tychj zakładów i nie nakaże im intensywniej i sprawniej obsługiwać interesantów. Dlaczego dokleja się do prywatnych inicjatyw, skoro nam się należy jak psu buda!

Prezydent Duda chyba nie jest od tego, żeby brać się za dyrektorów zakładów opieki medycznej. Od tego chyba jest rząd PiS i odpowiednie ministerstwo.

dobrze wiesz że pisze o naszym miejskim prezydencie, który mógłby dopilnować placówek które są na terenie, a nie przyklepywać prywatne inwestycje.
PS. Mam totalnie w dupie czy to pis, po, czy inne gówniane stowarzyszenie, jak również twoje hejciarskie wciskanie na siłę upolitycznione zdanie. człowiek na stołku ma zadbać o dobro społeczeństwa, nie ważne z jakiej jest frakcji czy jest też białe, czarne czy spedalone. Gdyby olać polityczne przepychanki i po ludzku zakasać rękawy żyło by się lepiej.

Wystarczyłoby, żeby każdy dbał o to, co jest w jego kompetencji. Gdyby tacy jak ty nie kazali robić innym tego, co do nich nie należy, żyło by się lepiej.

Racja, gdyby robili to co do nich nalezy, żyło by się lepiej.

To co tu jeszcze robisz?

Szkoda ze Grzesiu nie umie wyjść na ulice i przepraszać raz w tygodniu ludzi za ten bur*el, który przedłuża się w nieskończoność. A jako „głowa” miasta winien to robić a nie tylko pokazywać się tam gdzie się promuje. Żenada ten Grześ, a szkoda bo lubię wafelki tego typu.

czas płynie a oni coraz młodsi… fajne chłopaki 🙂

Last edited 4 miesięcy temu by Andrzej Floparski jr.