Strona główna Aktualności Z miasta Wyłudzenia dodatku węglowego. Strażnicy miejscy nakryli już kilku oszustów

Wyłudzenia dodatku węglowego. Strażnicy miejscy nakryli już kilku oszustów

15
Ponad 4 tysiące pabianiczan ubiega się o dodatek węglowy w kwocie 3 000 złotych. Niestety, wiele wniosków trzeba zweryfikować, bowiem część mieszkańców chce wyłudzić pieniądze. 

W związku z drastycznymi podwyżkami cen paliw stałych rząd zaproponował Polakom dodatek węglowy w kwocie 3 000 złotych. Urzędnicy na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy mieli 30 dni, ale ten czas został wydłużony do 60 dni. Wprowadzono bowiem,  nowelizacja ustawy przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez samorządy. Okazało się bowiem, że wiele deklaracji mija się z prawdą. Podobnie jest w Pabianicach.

– W piątek 23 września przeprowadzono 3 kontrole. Wszystkie potwierdziły próbę wyłudzenia dopłaty węglowej. Kontrolowani wystąpili o dodatek węglowy na lokale, których źródłem ogrzewania jest gaz lub prąd – informuje straż miejska. – Właścicieli kontrolowanych posesji czeka odmowna decyzja przyznania świadczenia oraz zgodnie z ustawą o dodatku węglowym wnioskodawcy, którzy składają wnioski o dodatek węglowy, przedstawiając w nich nieprawdziwe informacje, narażają się na groźbę kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Wnioski na dodatek węglowy można składać do 30 listopada w urzędach gmin

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Państwo okrada nas na potęgę więc nie dziwne że ludzie kombinują jak tu się odkuć.

Zrozumienie dla złodzieja może wyrazić tylko złodziej

Ala mają super. Dodatku co prawda się nie dostanie ale 6 miesięcy w ciepłym więzieniu akurat wystarczy.

No słabo słabo, z drugiej strony najlepiej jakby go wszystko się w końcu skończyło, węgiel był po normalnych cenach, dało się go kupić i wtedy żadna pomoc nie byłaby potrzebna 🙂

Państwo daje to dlaczego oni mają nie skorzystać należy mi się

To Straż Miejska może zachodzić nasz dom kiedy Policja musi mieć nakaz prokuratora.?

Nie może. Wystarczyło nie otwierać i palić głupa. Przetrzymać te 60 dni i otrzymać wpłatę.

Podobno jest zapis że za nie wpuszczenie i tym samym braku możliwości sprawdzenia prawidłowości deklaracji jest decyzja odmowna…dlatego trzeba udostępnić lokal do kontroli

Policja nie musi mieć nakazu.

Musi bez nakazu moga cię w pompkę cmoknąć

według mnie to państwo pokryje ten dodatek karami a pieniądze będą po nowym roku z takim tempie jestem 3000 któryś na liście to są jakieś kpiny z ludzi powinni wziąć deklaracje pod uwagę przed ogłoszeniem tego dodatku ładnie se to wykombinowali cwaniaki z góry tylko po to żeby dać se czas i dodrukować chajs a potem Wenezuela zawita do Poloni taka będzie mi mieli inflację wszędzie oszczędności moja sąsiadka złożyła wniosek jako pierwsza i co sąsiad już dostał decyzję a ona dalej czeka i może wcale tego nie ujrzy po co składać pojedyncze pisma do romu jak można odrazy odchaczyc… Czytaj więcej »

Kpiną to jest liczyć na to Państwo. Czy większość narodu przeniosła się już mentalnie do komuny i lat 80?

W wypadkach niecierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową.
A teraz ty musisz cmoknąć.

Rząd nas okrada wiec my tez to będziemy robić ***** ***

Rząd nas już okradł