Strona główna Aktualności Prokuratura pabianicka wyjaśnia okoliczności tragicznej śmierci 3-latka

Prokuratura pabianicka wyjaśnia okoliczności tragicznej śmierci 3-latka

0
for. OSP Wola Zaradzyńska
Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj około godziny 12.00 w Gadce Nowej (gmina Ksawerów). 3-letni chłopiec został przygnieciony przez bramę wjazdową – mimo podjętych działań medycznych nie udało się go uratować. Śledztwo toczy się w sprawie nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, dziecko przywiezione zostało do rodziny, samochodem osobowym przez swoją babcię. Kobieta wysiadła jako pierwsza. 3-latek prawdopodobnie jechał na tylnym siedzeniu, gdzie znajdował się także niewielki pies. Po otwarciu drzwi od pojazdu, zwierzę wybiegło z samochodu i przez zamkniętą bramę w miejscu zamontowania silnika napędowego przedostało się na teren posesji. Najprawdopodobniej chłopiec pobiegł za nim, próbując także przejść przez bramę. W tym czasie brama zaczęła się otwierać. Wstępne ustalenia wskazują, że funkcja otwierania uruchomiona została przez 25 – letniego partnera cioci chłopca, pilotem znajdującym się w pojeździe zaparkowanym w głębi posesji – chciał umożliwić odwiedzającym wejście na jej teren.

– Kiedy 25-latek usłyszał krzyk. Pobiegł w stronę bramy i gdy zobaczył co się dzieje, wbiegł do domu by odłączyć bezpieczniki – relacjonuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Śmigłowcem LPR chłopiec przewieziony został do ICZMP w Łodzi. Niestety, nie udało się go uratować. Babcia chłopca, która widziała przebieg zdarzenia ze względu na stan psychiczny dotychczas nie została przesłuchana.

– Brama przesuwna jest konstrukcją starego typu, bardzo masywną, nie posiada urządzeń blokujących. Wstępne ustalenia wskazują, że nie było możliwości zablokowania jej dalszego otwierania się przy użyciu pilota – wyjaśnia prokurator. – Niewątpliwie można mówić o tragedii i nieszczęśliwym wypadku. Ustalenia trwają, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, co do ewentualnej odpowiedzialności karnej.

W miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały oględziny. Planowana jest sądowo – lekarska sekcja zwłok chłopca.

REKLAMA