Strona główna Aktualności Z miasta Wyjątkowe urodziny. Zdrowia, pani Zofio!

Wyjątkowe urodziny. Zdrowia, pani Zofio!

2
fot. Urząd Miejski
Urodziła się jako najstarsza z ośmiorga rodzeństwa i doczekała niezwykłych urodzin. Zofii Otomańskiej z Pabianic „stuknęło” dzisiaj 100 lat. 

Z tej okazji bliscy dostojnej jubilatki zgromadzili się na uroczystości, podczas której nie mogło zabraknąć tortu. Pani Zofia gościła również prezydenta Grzegorza Mackiewicza oraz jego zastępców – Aleksandrę Jarmakowską -Jasiczek i Marka Gryglewskiego. Władze miasta złożyły stulatce życzenia, wręczając w prezencie kwiaty i koc. Był też list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego.

Pochodząca z Pomorza Zofia Otomańska związała swoje losy z Pabianicami przez męża. Zamieszkała tutaj w latach sześćdziesiątych i długi czas pracowała jako pielęgniarka. Dopóki pozwalało jej zdrowie, była osobą aktywną, podróżując oraz z upodobaniem gotując i piekąc ciasta. Rodzinę jubilatki stanowią trzy córki, sześcioro wnucząt, pięciu prawnuków i jeden praprawnuk.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

200lat Pani Zofio!
Tak na marginesie, to Ci Otomańscy od ciast? Tylko u nich kupuję 🙂

Zawsze myślałem, że odmienia się jako „zdrowia Pani Zofiu”. Dzięki Wam nauczyłem sie czegoś nowego. Serdecznie pozdrawiam!