Strona główna Sport Koszykówka Wygrana w Bydgoszczy

Wygrana w Bydgoszczy

0

Nietypowo, bo w czwartek, kolejny mecz w ramach rozgrywek 1 Ligi Kobiet rozgrywały koszykarki Grot Alles Pabianice.

KS Basket 25 Bydgoszcz – Grot Alles Pabianice 45:58 (14:18, 7:16, 7:17, 17:7)

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia pabianiczanek 5:0 po minucie (dwa osobiste Paranowskiej i „trójka” Szałeckiej). Odpowiedziała na to „trójką” Walczak, a po rzucie za dwa Szybały chwilę później było tylko 7:5 dla nas. Wtedy znowu odjechaliśmy po rzutach Paranowskiej, Kolasy i Grzelak. W 6. min było 12:5. Gospodynie nie odpuszczały i doszły nas na 15:12, wtedy „trójkę” rzuciła Wajler, a ostatecznie pierwszą kwartę wygraliśmy 18:14.

Kolejną odsłonę dwoma osobistymi otworzyła Puss i zrobiło się 18:16. Podopieczne Sylwii Wlaźlak szybko przejęły jednak kontrolę zdobywając 11 punktów z rzędu. Pod koszem szalały grające w naszych barwach widzewianki – Paranowska i Wajler, a na tablicy zrobiło się 29:16. Wtedy 4 oczka dla gospodyń rzuciła najskuteczniejsza tego dnia na parkiecie Szybała, ale w ostatniej minucie zapunktowały dla nas jeszcze Twardowska i Szymańska. Kwartę wygraliśmy wysoko 16:7 i na przerwę schodziliśmy prowadząc 34:21.

Trzecia kwarta to znowu nasza dominacja. Punktowały Grzelak, Kolasa, znów „trójką” popisała się Szałecka. W 25. min mieliśmy 20 oczek przewagi (42:22), którą do końca tej odsłony jeszcze powiększyliśmy (m.in. kolejna „trójka” Szałeckiej). Przed ostatnimi 10 minutami prowadziliśmy 51:28.

Mimo przegranej wysoko ostatniej odsłony, w której szansę dostały rezerwowe, a zapunktowały tylko dwie zawodniczki (Szymańska 5 pkt. i Wajler 2 pkt.), mecz wygraliśmy pewnie 58:45. Co ciekawe u siebie z KS Basketem także nie rzuciliśmy zbyt wielu punktów wygrywając wówczas 51:42. Najważniejsze jednak dopisanie kolejnych dwóch oczek i utrzymanie pozycji wicelidera.

Basket: Szybała 21, Puss 8, Walczak 6, Kocaj, Rybczyńska po 4, Blachowska 2, Młynarczyk, Wrzochal, Szweda, Weitz, Kuczyńska, Faleńczyk po 0.

Grot: Paranowska 14, Wajler 12, Szałecka 11, Szymańska 8, Grzelak 5, Twardowska, Kolasa po 4, Okonek, Piestrzyńska.

W niedzielę o godz. 17.30 pabianiczanki podejmą u siebie 6. Politechnikę Gdańską.