Strona główna Sport Piłka nożna Nie żyje były piłkarz i trener PTC

Nie żyje były piłkarz i trener PTC

4

20 stycznia w godzinach rannych w wieku 64 lat zmarł Bogdan Nowacki, były piłkarz i trener, wieloletni zasłużony działacz sekcji piłkarskiej PTC Pabianice.

– Szeregi PTC tracą niezwykle oddanego przyjaciela, który całe swoje życie związał z „fioletowymi”, to prawdziwy cios dla środowiska piłkarskiego w Pabianicach i województwie łódzkim. W dniu tym fioletowe barwy PTC okryły się kirem. Cześć jego pamięci! – mówi kierownik sekcji piłki nożnej PTC, Dariusz Kopa

Bogdan Nowacki urodził się 28 marca 1951 roku w Pabianicach. Wychowanek PTC, w którym grał w latach 1968 – 1978. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał u Leona Knula. Grał na pozycji środkowego napastnika. Podstawowy zawodnik pierwszej drużyny PTC w latach 1969 – 1975. Reprezentant juniorów województwa łódzkiego.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej szkolił młodych piłkarzy w PTC, z którymi odnosił sukcesy. W 1995 roku został kierownikiem sekcji piłki nożnej i członkiem zarządu klubu. Funkcje te pełnił przez wiele kolejnych lat. Do samego końca był aktywnym działaczem klubu z ulicy Sempołowskiej.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 14:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Pabianicach.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułOlejnik z brązem
Następny artykułWygrana w Bydgoszczy
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniały człowiek ,oddany swoim barwą, przyjacielski i zawsze skory do pomocy! PTC będzie pamiętać.

Jestem w szoku [*]….

Wspaniały człowiek występujący jako kolega,pracownik,sportowiec ,działacz.Wielka strata dla naszego środowiska pabianickiego.Cześć jego pamięci.

Aż łzy stają w oczach. Pamiętam do dziś te piątki i konkurs rzutów karnych o …pepsi. Najwspanialsze lata. Moje pokolenie straciło bardzo bliską osobę.