Strona główna Dzieje się Wstęga do parku Słowackiego przecięta (ZDJĘCIA)

Wstęga do parku Słowackiego przecięta (ZDJĘCIA)

2

Dziś w samo południe oficjalnie otwarty został zrewitalizowany park im. Słowackiego. Na uroczystość przybyło kilkuset pabianiczan.

Przed oficjalnym przecięciem wstęgi przemawiali m.in. gospodarz miasta prezydent Grzegorz Mackiewicz, a także Tomasz Łysek z Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Z WFOŚiGW pochodziło prawie 2 mln złotych z niecałych 2,9 mln całości inwestycji.

Głos zabrał także kolejny fundator odnowienia parku – Andrzej Furman z Fundacji „My Kochamy Pabianice”. – Obiecałem prezydentowi Janowi Bernerowi, że co roku będę przekazywał 200 tys. zł na odnowę parku, często były ważniejsze potrzeby w mieście. Za prezydenta Dychto wreszcie udało się to zrobić, a finał mamy dziś za prezydenta Mackiewicza. Chcę tutaj poprosił Łukasza Tarpacza, bez którego ten park w tej formie by nie powstał (ogrodnik biorący udział we wszystkich etapach przebudowy parku – przyp. red.) Pojawiają się także informacje, że Aflofarm chce kupić park Słowackiego, dementuję to. Aflofarm nie kupił i nie kupi parku Słowackiego. Liczę, że uda się wspólnymi siłami przywrócić świetność kolejnym pabianickim parkom. W najbliższej kolejności mam tu na myśli bulwary oraz park Wolności. Korzystając z okazji wizyty pana ministra Biernata chciałbym także zaapelować o budowę w Pabianicach stadionu, bo ten który obecnie mamy to stadionem jest tylko z nazwy – mówił prezes Aflofarmu.

– Jeśli tylko będzie chęć współpracy władz lokalnych to ja w budowie takiego stadionu na pewno pomogę – powiedział wywołany do tablicy minister sportu i turystyki Andrzej Biernat.

Po oficjalnych przemowach nastąpiło jeszcze wręczenie pamiątkowych statuetek fundatorom odnowienia parku, a także pracującym nad tym naczelnikom UM. Potem przecięciem wstęgi przez przybyłych gości oficjalnie otwarto park.

 

Na pabianiczan czeka dziś w parku moc atrakcji. Do parku dowozi ich zabytkowy tramwaj Sanok z 1928 roku. Gazeciarze rozdają okazjonalną gazetę „Goniec Pabianicki”, jest starodawna ścianka fotograficzna, wystawa plenerowa „Park im. J. Słowackiego 1901 – 2015” (ciekawostki z historii parku ze zdjęciami) .

O pełnych godzinach między 13.00 a 17.00 odbywają się spacery z przewodnikiem, są rozgrywki w bule i duże szachy, będzie występ grupy rekonstrukcyjnej w strojach z lat międzywojennych. Do godz. 18.30 trwać będzie blok muzyczny, który swoim występem otworzył chór Incanto pod dyrekcją Magdaleny Cieślar.

O 18.45 finał otwarcia przeniesie się na Stary Rynek.Tam najpierw wystąpi zespół Blue Haze, a o godz. 20.00 – Eljazz Trio. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Dziś park będzie czynny do godz. 24.00. Obok w Muzeum Miasta Pabianic będzie dziś Noc Muzeów.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przepraszam czy redakcja może napisać co Pan Furman ufundował w tym parku, bo z tego co mi wiadomo to miast chyba zapłaciło wykonawcy za wykonanie robót.