Strona główna Aktualności Wózkiem na Szrenicę

Wózkiem na Szrenicę

0

Krzysztof Jarzębski wciąż zadziwia. Niepełnosprawny kolarz z Pabianic wjechał, a raczej wciągnął wózek na jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy.

Na szczyt Szrenicy (1362 m n.p.m.) Jarzębski wyruszył sprzed Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie. Dostał wsparcie od naszych urzędników. – Chciałem zrobić to jako pabianicki sportowiec – tłumaczy Jarzębski. – Wszystkim zajął się Łukasz Stencel (koordynator ds. sportu – przyp. red), który zorganizował służbowy samochód i kierowcę.

Trasa ma około 6 kilometrów, ale do pokonania jest przewyższenie rzędu 700 metrów. Pabianiczanin  dotarł na szczyt po ponad 4 godzinach. – Część trasy pokonałem na czterech literach – relacjonuje sportowiec. – Wózek ciągnąłem na lince. Szlak był kamienisty, dlatego poraniłem ręce. Cieszę się z zachowania turystów, którzy bardzo pozytywnie reagowali na mój wyczyn – dodaje.

Dokonanie pabianiczanina było opisywane w ogólnopolskich mediach.

Krzysztof Jarzębski w tym roku pokonał kajakiem Wisłę z Krakowa do Gdańska i zdobył puchar Polski podczas mistrzostw Polski, które odbyły się we wrześniu w Bielsku-Białej. Wygrał 14-kilometrowy etap uliczny. Pabianickiego sportowca wspiera firma Sunbud z ul. Partyzanckiej oraz sklep i serwis rowerowy Alpina z ul. Kościuszki.

Kolarz ma już plany na przyszły rok. Chce spróbować sił w… podnoszeniu ciężarów. – Widziałem wyniki na jakiś zawodach, a ja osiągam takie na zwykłych treningach. Trzeba mieć cel – dodał Krzysztof Jarzębski.

REKLAMA
Poprzedni artykułWalczyło 13 drużyn
Następny artykułBiegło ponad 300 osób (ZDJĘCIA)