Strona główna Dzieje się Sport Walczyło 13 drużyn

Walczyło 13 drużyn

0

W Otwartym Turniej Siatkówki z okazji Mistrzostw Świata „Gramy w Pabianicach”.

Zgłoszeń było więcej, ale organizatorów ograniczała konieczność rozegrania turnieju w ciągu 1 dnia. Po meczach eliminacyjnych do półfinałów awansowały 4 najlepsze drużyny.

W pierwszym półfinale Junior Piątkowisko pokonał 2:0 drużynę Nauczyciele, a w drugim dużo bardziej zaciętym R.J. Hotel po tie-breaki pokonał Energię 2:1. Grano do 2 wygranych setów do 25 punktów, a w przypadku remisu 1:1 decydował tie-break do 15.

W meczu o brąz można było obserwować starcie rutyny i młodości. Ostatecznie triumfowała młodzieńcza fantazja. Energia pokonała Nauczycieli 2:0.

W stojącym na niezwykle wysokim jak na amatorski turniej poziomie meczu finałowym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie triumfowali siatkarze R.J. Hotel, którzy pokonali 2:1 Junior Piątkowisko.

Najlepsze drużyny i zawodnicy oprócz pucharów i medali otrzymali piłki oraz okolicznościowe koszulki z autografami całej kadry reprezentacji Polski siatkarzy.

Składy finalistów:

R.J. Hotel: Michał Wróblewski, Łukasz Kuliberda, Andrzej Romanowski, Krzysztof Krysiak, Tomasz Mudzo, Maciej Michalak, Michał Błaszczyk, Zbigniew Grzanka.

Junior: Piotr Helbik, Przemysław Urbaniak, Piotr Nita, Przemysław Pietrzak, Michał Głobiński, Szymon Bączyk, Rafał Helbik.

W czasie turnieju rozegrano także mecz pokazowy pomiędzy drużynami zbudowanymi przez dwóch kandydatów na prezydenta Pabianic. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.

REKLAMA