Strona główna Aktualności Z miasta Worki za darmo, więc sprzątaj po psie

Worki za darmo, więc sprzątaj po psie

2

Do końca tygodnia w parkach i skwerach ustawione zostaną nowe dystrybutory z woreczkami do sprzątania po psie.

Sześć sztuk będzie w parku Wolności, trzy na Bulwarach, po dwa w parku na Zielonej Górce i skwerze przy ul. Szarych Szeregów, po jednym w parku Hadriana przy ul. Karniszewickiej, na skwerze im. Lubońskiego przy ul. Kaplicznej  i skwerze przy ul. Skłodowskiej 2.

Po posprzątaniu woreczek można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci, co potwierdza sanepid. Ustawienie dystrybutorów w miejscach często odwiedzanych z psami ma zachęcić właścicieli do sprzątania. Pojemniki będą uzupełniane w miarę potrzeb – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Torebki do sprzątanie po psie można odbierać w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Zamkowej 16 oraz w  Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Jana 4.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

tylko w takim razie po co placimy podatek za posiadanie psa? nawet w Łodzi nie placa…. a my tak

Daria, podatki płaci się od wielu rzeczy, co nie zwalnia nas z pewnych obowiązków. Nie myl obowiązku podatkowego z odpowiedzialnością właścicieli za swoje psy. Ja płacę różne podatki, ale śmieci wrzucam do kosza a nie na ulicę. Tak samo powinni się czuć w obowiązku wlasciele psów i kupek po nich gdzie popadnie nie zostawiać. Jeśli mają z tym problem, nie powinni mieć psów.