Strona główna Aktualności Z miasta Jest wyrok ws. mostu w Talarze. Starosta niepocieszony

Jest wyrok ws. mostu w Talarze. Starosta niepocieszony

3
Nowy most został oddany do użytku 31 października 2013 roku

Zakończyło się postępowanie w sprawie przyznania odszkodowania za koszta poniesione podczas instalacji tymczasowej przeprawy w Talarze. Starostwo otrzyma jedynie 13 tysięcy złotych.

Most w Talarze uległ zniszczeniu na skutek wypadku w grudniu 2011 roku. Od tamtego czasu aż do czerwca 2013 roku przeprawę stanowił wojskowy most składany DMS-65, pochodzący z zasobów strategicznych. Starostwo zapłaciło za jego transport, montaż oraz utrzymanie. Wyniosło to około 200 tysięcy złotych, które urzędnicy chcieli odzyskać od firmy ubezpieczeniowej. Ta zgodziła się na 10 tysięcy złotych odszkodowania. Sprawa trafiła do sądu, a ten orzekł, że starostwu należy się 13 tysięczne odszkodowanie.

– Kwota ta ma się nijak do kwoty 200 tysięcy, o którą wnioskowaliśmy, dlatego też poprosiliśmy o uzasadnienie tej decyzji – odpowiada pytany przez radnych Krzysztof Habura, starosta powiatu pabianickiego. – Decyzją zarządu będziemy się od tego wyroku odwoływać.

Starostwo walczy o 200 000 złotych


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Do czego to doszło, że publicznie można tak oszukiwać.

Skoro starostwa myślał, że wygra z firmą ubezpieczeniową o taką kwotę to mu gratuluje

Dlatego walić wszystkie firmy ubezpieczeniowe!!!! Składki to biorą kosmiczne, a jak co do czego to wał. Nie dajcie się ludzie oszukiwać! Olać ich!