Strona główna Aktualności Z miasta Cmentarz „postawił” na nowoczesność

Cmentarz „postawił” na nowoczesność

0

Znalezienie miejsca pochówku bliskiej osoby na cmentarzu komunalnym w Pabianicach, pod warunkiem posiadania smartfona, stanie się jeszcze szybsze niż dotychczas. Miejski Zakład Pogrzebowy wprowadził bowiem nowe udogodnienie. 

W odszukaniu nagrobka pomaga już zlokalizowany przed bramą nekropolii infokiosk. Teraz, aby dotrzeć do właściwego, wystarczy zeskanować kod z jednego z właśnie ustawionych słupków. Jest ich dwanaście.

– Z każdego słupka można „pobrać” aplikację do mobilnej wyszukiwarki grobów. Dzięki temu jeżeli ktoś będzie chciał pójść na czyjś grób, nie wiedząc, gdzie on się znajduje, nie musi wracać do wejścia, aby skorzystać z infokiosku – wyjaśnia Grzegorz Janczak, dyrektor MZP. – Sama aplikacja jest bardzo przydatna. Mając ją zainstalowaną w swoim smartfonie, wystarczy wpisać imię i nazwisko zmarłego, a urządzenie zaprowadzi nas do grobu tej osoby.

Słupki zamontowali pracownicy cmentarza, na skrzyżowaniach głównych alejek. Równocześnie pojawiły się też tabliczki wskazujące kierunek rzędów (stoją przy innych słupkach – tych numerami kwater).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments