Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz bez trenera

Włókniarz bez trenera

3

Jacek Włodarczewski zrezygnował dziś z funkcji trenera. Nazwisko nowego szkoleniowca możemy poznać już w czwartek.

Włodarczewski dopiero dziś poinformował prezesa Jarosława Kosmalę o swoich planach. – Jeszcze niedawno rozmawialiśmy o wzmocnieniach, a tu taka niespodzianka. Nikt go nie wyrzucił z klubu. To była samodzielna decyzja trenera – powiedział prezes.

Dotychczasowy trener Włókniarza odchodzi do Rzgowa. Do nowego klubu chce zabrać kilku graczy z Grota Roweckiego. W rozmowie z prezesem padło kilka nazwisk m.in. Patryk Olszewski, Damian Rzeźniczak czy Artur Kulik. Jednak jak zapowiada Kosmala, ich przejście nie będzie takie proste. – Nie oddam ich za darmo – zapowiada.

Jacek Włodarczewski do Włókniarza trafił w lipcu 2013 roku. Drużynę grającą wtedy w IV lidze przejął od Piotra Grąckiego. Niestety, Włókniarz z powodów finansowych musiał wycofać się z rozgrywek. Drużyna zaczęła sezon od startu w A-klasie. Włodarczewski bez problemu awansował do okręgówki, ale w kolejnym sezonie nie wykonał planu, który zakładał powrót do IV ligi. Włókniarz zakończył mijający sezon na 4. miejscu.

Jeżeli wypalą plany Włodarczewskiego w Rzgowie powstałaby pabianicka kolonia. W tamtejszym Zawiszy gra już czterech pabianiczan: bramkarz Krystian Wawrzyński, obrońca Michał Madejski, pomocnik Marcin Kaczmarkiewicz oraz napastnik Łukasz Wiśniewski. Co ciekawe, trenerem grup młodzieżowych w Rzgowie ma zostać dotychczasowy kapitan Włókniarza, czyli Marcin Rutkowski. Jego ojciec Jerzy jest tam trenerem drugiej drużyny seniorów, gdzie gra kolejny pabianiczanin, Mateusz Kuśmirowski.

 

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fakt, że nazwisko nowego trenera możemy poznać już w czwartek bardzo mnie niepokoi i co gorsza , obawiam się, że mój niepokój się potwierdzi. Trener Włodarczewski wykonał kawał dobrej roboty, udowodnił, że można coś zbudować, wypracować, zaczynając niemal od zera! Nagle okazało się, że nie trzeba sprowadzać armii piłkarzy z 3 ligi by zrobic awans do 4! Panie Jacku, powodzenia w nowym klubie!

Pewnie Leszczyński. Bychlew spadł do B-Klasy, więc wszystko na to wskazuje.

Zachowanie trenera jest szczeniackie!Rozbijać drużynę za parę srebników.Niech idzie nawet do Lecha,ale po co niszczyć drużynę,która się trenowało?