Strona główna Aktualności Z miasta Władze zapowiadały tanie mieszkania na wynajem. Co z inwestycją?

Władze zapowiadały tanie mieszkania na wynajem. Co z inwestycją?

13

Blisko 2 lata temu zastępca wojewody łódzkiego w towarzystwie władz miasta obiecywał mieszkańcom Pabianic 60 mieszkań na tzw. tani wynajem. Na jakim etapie jest inwestycja? 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czerwcu 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Pabianice przystąpiły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie, czyli spółki prawa handlowego, której celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem, z możliwością dojścia do własności. Miasto wyznaczyło teren o powierzchni 7,5 tys. m² (należący do Skarbu Państwa) przy ul. Zaradzyńskiej, gdzie ma powstać blok. Mieszkania przeznaczone będą dla osób, które nie mają możliwości kredytowych, ale będą w stanie opłacać czynsz. Po 15 latach płacenia czynszu, w który wliczona zostanie rata kredytowa, lokal przejdzie na własność najemcy.

Jak przekazała nam spółka SIM Łódzkie, obecnie trwają pracę projektowe, których wynikiem będzie uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. W grudniu 2022 roku po przeprowadzonym przetargu wybrano firmę, która opracuje wielobranżową dokumentację projektową dla zadania pn.: „Budowa budynków wielorodzinnych dwukondygnacyjnych z poddaszem użytkowym”. Koszt przygotowania dokumentacji to 178 965 złotych.

Wizualizacja koncepcji budynku wielorodzinnego, który powstanie w Radomsku

W drugiej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane. Przekazanie placu budowy odbędzie się na przełomie roku. Czas trwania budowy wynosi około 20 miesięcy, co oznacza, że mieszkania będą gotowe jesienią 2025 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobaczycie te mieszkania jak świnia niebo. Tani wynajem centralnie planowany, śmiech na sali

Tym razem sobie Pisiory nie będą mogły poużywać, bo inwestycja pisowska i wspomniany Wojewoda też pisowski. Może coś napiszcie, że za długo to trwa, że zarządzanie do kitu, że trzeba ich wymienić, że się do niczego nie nadają, tak jak pod każdą inwestycją pabianicką?
Założę się też, że trafi się kilku fanatyków PiSu, którzy się nie dopatrzą, że inwestycja jest państwowa i chcąc dołożyć władzom Pabianic, pojadą po swoich Pisorach, jak po burej suce.
Czekamy na te igrzyska śmiechu 😁

Last edited 1 miesiąc temu by Uwaga!

Pisowska?
A w radzie nadzorczej nie siedzi przypadkiem naczelnik Mariusz Witkowski z Grzesiowego Urzędu Miasta Pabianic?

W radzie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, który z ramienia centralnego PiS sygnuje te inwestycje w województwie? Nie, nie siedzi.

A kto powinien zasiadać? Ktoś ze Zgierza? Czy z Radomia?

kiedy zapisy i w którym miejscu beda budowane bloki

A po co ci to wiadomości, dzieci urzedasow muszą mieć mieszkania, plebs niech siedzi cicho.

Pierwsze informacje o inwestycji i o bliskim terminie rozpoczecia budowy były już tak dawno, że w tym czasie powstało już prawie całe osiedle domków jednorodzinnych na którym kończę swój domek. A dzisiaj czytam , że dopiero rozpoznają sytuację. Jesli to wszystko nie jest sciemą a prawdą to budowa zamknie się za 10 lat. A ilu kolesi się na tym obłowi, głową mała.

Jak mam ciocię u ziobry to dostane w priorytecie?

Ludzie dajcie już spokój tym mieszkaniom. Już chyba wystarczy. Morawiecki z ekipą tyle już wybudował, że chyba wszystkim już wystarczy. Nie ma to jak dobry rząd (czyli nierząd)

Bloki – baraki – kontenery – namioty – most.

Panie Redaktorze.
„Jak przekazała nam spółka SIM Łódzkie, że obecnie trwają pracę projektowe” – chyba słówko „że” jest tutaj zbędne 🙂
„około 20 miesięcy. co oznacza” – a tutaj stawiamy przecinek, albo zaczynamy wielką literą po kropce.