Strona główna Aktualności Z miasta Miasto egzekwowało kary od firm. Kto musiał płacić?

Miasto egzekwowało kary od firm. Kto musiał płacić?

14
Urząd Miejski w Pabianicach przygotował listę firm, które zobowiązane zostały do zapłacenia kar wynikających z podpisanych z ratuszem umów. 

O taką listę w listopadzie minionego roku poprosił radny Włodzimierz Stanek. Zrobił to w związku z licznymi informacjami o niedotrzymywanych terminach zakończenia powierzonych firmom inwestycji.

– Chodziło mi najbardziej o informację dotyczącą remontu Zamkowej. Prezydent mówił o 185 tysiącach złotych kary dla wykonawcy remontu za każdy dzień zwłoki. Tymczasem na liście próżno szukać tej firmy i tych kwot – mówi radny Stanek. – Będziemy dalej pytać, dlaczego kary nie zostały naliczone.

Poniżej publikujemy omawianą listę, z której wynika, że najwięcej pieniędzy do miejskiej kasy musiał zwrócić Solaris za opóźnienie w dostawie autobusów oraz firma Siemens, która zajmował się termomodernizacją szkół i przedszkoli.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie są firmy od bieżni i szkutni? Czyżby podmioty świadczące usługi dla Mosiru miały odmienne zasady rozliczeń?

Pamiętam, gdy firma montująca biletomaty w mieście (nie pamiętam nazwy) miała spore opóźnienia z realizacją. Urzędnicy w ratuszu grzmiali wręcz o karach i…..cisza do tej pory. Teraz będzie podobnie.

Firma montująca biletomaty w mieście to MERA Systemy i znajduje się na ten liście, co świadczy tylko o Twoim ignoranctwie i dyletanctwie. Najpierw zorientuj się w temacie, a potem się wypowiadaj!

Ok. Masz rację, zatem jeszcze mnie oświeć, do kiedy to powyższa firma ma czas na zapłacenie kary. Od tabelkowego 2019 trochę minęło. Ja jak stwierdziłeś jestem ” ignorantem i dyletantem”, więc nie wiem. Dzięki za odpowiedź.

Z tabelki wynika, że już zapłacili pełną kwotę

Co robili? Grzmiali? HAHAHAHA taki jesteś logiczny jak stylistycznie polski hahaha hahaha grzmiali hahah
Żebyś się głąbie nauczył to poczytaj to: https://pl.bab.la/koniugacja/polski/grzmie%C4%87

Niepotrzebnie robisz z literówki wielkie halo, ale ok. Ja potrafię przyznać się do błędu. Przeczytaj jednak swój post jeszcze raz i oceń go na spokojnie, bez emocji pod kątem stylistycznym i przynajmniej interpunkcyjnym.

W tym wypadku pomylić a z e to tak, jakby literówką nazwać zamianę u na ó.

Chodziło pewnie o to,że… ich głos grzmiał….

Urzędnikom wolno grzmiać i co im pan zrobisz 😉

Włodan widocznie ma umowy na innych zasadach bo raczej brakło by majątku na spłatę kar . Ale w mieście powiedzą ze groby itd i dla tego opóźnienie maja .

A ci od tramwajów to git majonez?

czy ty pod każdym artykułem musisz napisać coś idiotycznego?
puki nic nie pisaleś to tylko matka wiedziała żeś debil

Krystek! Kalskiego zdjąłeś?