W miniony weekend w Warszawie odbyła się I edycja Pucharu Mieszanych Sztuk Walki „Klatka KSW Gym” dla Dzieci i Młodzieży. W zawodach wzięło udział dwoje młodych zawodników z klubu Octopus Pabianice – Wiktoria i Mikołaj Kowalscy.

Wiktoria (rocznik 2008) stoczyła dwie walki i każdą z nich wygrała przed czasem wykorzystując techniki BJJ ostatecznie zdobywając złoty medal. Ponadto jej młodszy brat Mikołaj (rocznik 2010) również stanął na najwyższym stopniu podium. Młody wojownik miał do pokonania jednego rywala, a swoją walkę zakończył duszeniem zza pleców.

– Zawodnicy trenowali tak jak zawsze plus mieli dodatkowe zajęcia stójkowe, czyli boks i kickboxing. Taktyka była taka, aby skracać dystans uderzeniami i sprowadzać przeciwnika do parteru, co udało się znakomicie – mówi trener Dawid Zakrzewski i dodaje – jak na pierwsze tego typu zawody uważam że dzieciaki poradziły sobie wzorowo. Choć stres przed walkami był spory.

*Ciekawostka: Organizator zawodów chce robić około 3 do 4 takich turniejów rocznie.

Kolejne zawody dla zawodników Octopus to Polish Open BJJ, które zaplanowane są na 6-7 listopada 2020r. w Bielsku Białej oraz 5 grudnia Mistrzostwa Polski BJJ w Jakubowie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments