Strona główna Sport Sport młodzieżowy Wielkie sukcesy młodych zawodników Octopus Pabianice na Mistrzostwach Polski

Wielkie sukcesy młodych zawodników Octopus Pabianice na Mistrzostwach Polski

1

W pierwszy weekend września odbyły się Mistrzostwa Polski JuJitsu Newaza w kimonach (GI) i Newaza no gi bez kimon (NO-GI). Wśród startujących znaleźli się Olivier Maksymowicz, Aleks Kowalski, Artur Szymański oraz Wiktoria Kowalska.

Pierwszy z podopiecznych trenerów Dawida Zakrzewskiego i Marcina Wójciaka, Olivier Maksymowicz zdobył 2x złoto w GI i NO-GI (kategoria U14 + 66 kg, czyli OPEN). Drugi wojownik Aleks Kowalski wywalczył srebro w GI i srebro w NO-GI (kat. U14 do 50 kg). Oprócz tego, trzeci reprezentant klubu Artur Szymański sięgnął po srebro w NO-GI (kat. U16 do 50 kg). Ponadto w zawodach udział wzięła Wiktoria Kowalska, która do tej pory trenowała pod okiem trenera Marcina Rogowskiego, a od niedawna trenuje w klubie Octopus. Młodziczka zdobyła srebro w GI oraz brąz w NO-GI (kat. U14 do 57 kg).

– Występ naszych zawodników oceniamy bardzo pozytywnie, wykazali się walecznością i dyscypliną pomimo utrudnionych warunków do trenowania przez ostatnie miesiące.Liczymy że zawodnicy zostaną powołani do kadry Polski w JiJitsu Newaza – podsumowali trenerzy

Następne zawody to Puchar Polski JuJitsu w Sochaczewie, który odbędzie się 20 września.