Strona główna Sport Sporty walki 30 medali zawodników PKSW „Azja”

30 medali zawodników PKSW „Azja”

0

W trzecią sobotę października 13 zawodników Pabianickiego Klubu Sztuk Walki „Azja” wzięło udział w Mistrzostwach Polski Północnej w Taekwon-Do ZS PUT.

Mimo sytuacji panującej na świecie, organizatorzy zadbali o to by zawody odbyły się w bezpiecznej atmosferze z zachowaniem wszelkich przepisów i zaleceń dotyczących prowadzenia i organizowania wydarzeń sportowych. Konkurencje zostały podzielone na 5 kategorii wiekowych: dzieci, młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy, ale ze względu na małą ilość zgłoszonych seniorów dwie najstarsze kategorie wiekowe zostały połączone. Łącznie w zawodach wzięło udział 151 zawodników z całej Polski oraz jeden zawodnik z Białorusi.

Na początku w kategorii dzieci wystartowała jedna zawodniczka PKSW „Azja”.

Natalia Kowalska, która wywalczyła medale we wszystkich 4 konkurencjach, w których startowała. W konkurencjach technicznych zdobyła złoto w układach tradycyjnych oraz złoto w układach otwartych (układy to prezentacja wcześniej przygotowanej choreografii technik atakujących i blokujących w formie tzw. walki z cieniem) oraz brąz w technikach szybkościowych (wykonanie jak największej ilości kopnięć w określonym czasie). Do tego w walkach touch-contact po dobrych 3 walkach udało się jej wywalczyć brązowy medal.

W kategorii młodziczek Dobrosława Sysio, wywalczyła złoto w układach tradycyjnych w kategorii do zielonego pasa. Natomiast w walkach touch-contact musiała uznać wyższość dużo bardziej doświadczonej zawodniczki i zakończyła zmagania w ćwierćfinale. Oprócz tego, w kategorii młodzików wystartowało dwóch zawodników „Azji” – Krystian Kowalski oraz Nikodem Zielonka. W konkurencji układów tradycyjnych chłopaki trafili do tej samej kategorii, zielonych pasów z niebieską belką i nie dali szans rywalom. Zajęli dwa pierwsze miejsca: Krystian – złoto, Nikodem – srebro. Oprócz tego wygrali swoje kategorie walk touch-contact: Krystian złoto w kat. -140cm, a Nikodem złoto w kat. -155cm, a na koniec Nikodem zdobył brązowy medal w technikach szybkościowych.

Krystian Kowalski zdobywa złoto wśród młodzików -140cm/ fot. Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja”

W kategorii kadetów wystartowało pięciu zawodników. W konkurencji układów tradycyjnych medale zdobyli: w kategorii do niebieskiego pasa złoto Julia Saktura, a srebro Kacper Zawadzki. W tej samej kategorii Filip Pawelec w swoim debiucie zakończył zmagania w ćwierćfinale. W układach formalnych, ale czerwonych i czarnych pasów złoto wywalczyła Jessica Żabolicka , a srebro Julia Śmiałkowska. Dodatkowo w układach otwartych Jessica po 3 pojedynkach dorzuciła srebro, a w konkurencji semi-contact triumfowała w kategorii dziewcząt -155cm. Julia Saktura w konkurencji semi-contact wywalczyła srebro w kat. -165cm, a Julia Śmiałkowska brąz w kat. +165cm. Natomiast w konkurencji walk light-contact w finale -54kg spotkały się Julia Śmiałkowska i Jessica zdobywając złoto i srebro. Julia Saktura w kat. +54kg wywalczyła srebro.

W kategorii junior/senior walczyła czwórka wojowników z „Azji”. Na dobry początek w konkurencji układów tradycyjnych w kategorii czarnych pasów Oliwier Baranowski wywalczył srebro, a w kategorii kolorowych pasów Estera Łoś brąz. Następnie w układach otwartych zwyciężyła Zuza Śmiałkowska, a srebro zdobył Oliwier. W konkurencji walk starsi zawodnicy Pabianickiego Klubu Sztuk Walki również nie zawiedli. Wśród dziewcząt Estera Łoś w semi-contact w kat. +170cm po świetnej walce wywalczyła srebro, a Oliwier triumfował w kategorii -175cm oraz w light-contact -64kg. Natomiast Łukasz Kacprzak zakończył zawody ze srebrem w semi-contact +185cm oraz w light-contact +80kg.

Srebrny Łukasz Kacprzak/ fot. Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja”

Na koniec zawodów nastąpiło podsumowanie wyników indywidualnych oraz drużynowych. Tytuły najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika turnieju przypadły Jessice Żabolickiej oraz Oliwierowi Baranowskiemu, którzy zdobyli po dwa złote i dwa srebrne medale. Natomiast w klasyfikacji drużynowej klub „Azja” zajął pierwsze miejsce spośród jedenastu startujących drużyn z wynikiem 13 złotych, 12 srebrnych i 5 brązowych medali.

– Możemy śmiało powiedzieć, że cała nasza drużyna wypadła znakomicie. Zwłaszcza, że ze względu na pandemię był to pierwszy od prawie roku turniej, w którym wzięliśmy udział. Bardzo cieszy fakt, że nasi zawodnicy stają się coraz bardziej wszechstronni i zaczynają zdobywać medale zarówno w konkurencjach walk jak i tych technicznych, a ich ciężka praca zaowocowała takim wysokim wynikiem. Również debiutanci pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo, że stres był duży, to walczyli do samego końca i nie dali zmieść się z maty. To niezwykłe uczucie patrzeć jak Ci młodzi ludzie się rozwijają i celują coraz wyżej. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że mamy tak różnorodną, a jednocześnie tak zgraną i wspierającą się ekipę – podsumowuje trener Grzegorz Sokołowski

Szczegółowe wyniki wg konkurencji:

1) Układy tradycyjne:
Złoty medal: Natalia Kowalska – kat. dzieci, dziewczęta; Dobrosława Sysio – kat. młodzik -6kup; Krystian Kowalski – kat. młodzik 5kup; Julia Saktura – kat. kadet -4kup; Jessica Żabolicka – kat. kadet +3kup,
Srebrny medal: Nikodem Zielonka – kat. młodzik 5kup; Kacper Zawadzki – kat. kadet -4kup; Julia Śmiałkowska – kat. kadet +3kup; Oliwier Baranowski – kat. junior/senior, czarne pasy,
Brązowy medal: Estera Łoś – kat. junior/senior, kolorowe pasy.

Jessica Żabolicka zdobywa złoto, a Julcia Śmiałkowska srebro/ fot. Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja”

2) Układy otwarte:
Złoty medal: Natalia Kowalska – kat. dzieci; Zuzanna Śmiałkowska – kat. junior/senior,
Srebrny medal: Jessica Żabolicka – kat. kadet; Oliwier Baranowski – kat. junior/senior.

3) Walki touch-contact:
Złoty medal: Krystian Kowalski – kat. młodzik, chłopcy -140cm; Nikodem Zielonka – kat. młodzik -150cm,
Brązowy medal: Natalia Kowalska – kat. dzieci, dziewczęta, +9lat.

4) Walki semi-contact:
Złoty medal: Jessica Żabolicka – kat. kadet, dziewczęta -155cm; Oliwier Baranowski – kat. junior/senior, mężczyźni -175cm,
Srebrny medal: Julia Saktura – kat. kadet, dziewczęta -165cm; Łukasz Kacprzak – kat. junior/senior, mężczyźni +185cm; Estera Łoś – kat. junior/senior, kobiety +170cm,
Brązowy medal: Julia Śmiałkowska – kat. kadet, dziewczęta +165cm.

5) Walki light-contact:
Złoty medal: Julia Śmiałkowska – kat. kadet, dziewczęta -54kg; Oliwier Baranowski – kat. junior/senior, mężczyźni -64kg,
Srebrny medal: Jessica Żabolicka – kat. kadet, dziewczęta -54kg; Julia Saktura – kat. kadet, dziewczęta +54kg; Łukasz Kacprzak – kat. junior/senior, mężczyźni +80kg.

6) Techniki szybkościowe:
Brązowy medal: Natalia Kowalska – kat. dzieci, dziewczęta +9lat; Nikodem Zielonka – kat. młodzik, chłopcy -155cm.

Wyjazd udał się dzięki dotacji ze strony Urzędu Miasta Pabianice.