Strona główna Aktualności Z miasta Wiemy, co będzie w zabytkowej willi

Wiemy, co będzie w zabytkowej willi

24
Nowy właściciel zabytkowej willi Saengerów przy ul. Piłsudskiego 14 chce przebudować nieruchomość i zmienić jej przeznaczenie. 

Willa została sprzedana przez miasto 2 lata temu. Prób było wiele, ale ostatecznie znalazł się kupiec, który nabył zabytkową nieruchomość za 808 tys. złotych. Przynajmniej taką kwotą zakończyła się licytacja przetargowa, jednak nabywca zapłacił za nią dokładnie połowę tej kwoty? Dlaczego? Willa znajduje się pod ścisłą ochroną konserwatorską, dzięki czemu  skorzystał z 50-procentowej bonifikaty.

Co weszło w skład nieruchomości? Pałacyk o powierzchni 530 m² oraz działka o powierzchni 6900 m² (po zakupie została wykarczowana).

Właściciel ma 5 lat od daty podpisania aktu notarialnego na przeprowadzenia prac o charakterze remontowo – konserwatorskim według projektu zatwierdzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Najwyraźniej chce zacząć remont, bowiem na początku marca do starostwa powiatowego wpłynął wniosek o wydania pozwolenia na przebudowę, a dokładnie na remont i zmianę sposobu użytkowania Willi Saengerów na centrum kosmetologii i medycyny estetycznej.

Nieruchomość przy ul. Piłsudskiego 14 to zabytkowy Pałacyk Papierni, czyli willa Saengerów, właścicieli fabryki papieru. Budynek powstał w 1905 roku. Po wojnie wnętrze pałacyku zagospodarowano na pomieszczenia biurowe, a kilka lat później przeznaczono na mieszkania komunalne. Jeszcze kilka lat temu mieszkały tam trzy rodziny.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ktoś wytłumaczy jak można kupić działkę o takiej powierzchni w centrum dużego miasta ? Rozumiem że trzeba zrobić remont pałacyku w zgodzie z konserwatorem zabytków ale wartość samej działki pewnie jest z 30 razy wyższa jak koszt remontu . Jak dla mnie interes życia 🙂

Jednym z wielu.

Te odpowiedzi redaktorka takie sprytne i jakze blyskotliwe sa juz nudne i irytujace.

Na głupie pytanie sprytna odpowiedź

Panie Przemysławie, proszę nie pisać o przetargu bo to oczywiste – lepiej by się Pan jako dziennikarz zainteresował w jaki sposób nowy właściciel dostał pozwolenie na wycięcie takiej ilości starych dębów – rzekomo wszystkie były chore – dobre sobie… Nie pisze pod własnymi personaliami bo nowy właściciel to wpływowy i majętny człowiek z wieloma koneksjami, jak pan zapewne wie…

Było masę informacji o przetargu, wystarczyło startować.

Widocznie nie jest to takie proste skoro w kilku przetargach nikt tego nie chciał kupić…

Trzeba się znać, zresztą chyba lepiej, że kupił i remontuje niż miało to się rozpaść.
Ciekawe co będzie z tym na Dużym Skręcie ?

W końcu coś dla ciała i ducha.Ale chyba też będzie jakieś zagospodarowanie zieleni, bo widać dwa nasypy ziemi.

Zieleni to tam nie będzie bo w miejsce zebranego humusu walą tłuczeń jak pod jakiś parking

Szkoda, liczyłem na Żabkę :-/

Przedtem komentarze były takie: https://epainfo.pl/kto-kupi-zabytkowa-wille-budynek-ma-ponad-100-lat/
Teraz, nagle, przekręt. Czy wy wszyscy macie coś z głową ?

…”Ja bym chciał, żeby moje Pabianice rosły. Żeby miały wspaniałe pałace, zielone, piękne ogrody i w ogóle żeby był wielki ruch, wielki handel, wielki pieniądz” 😉

Super, że ktoś to kupił, pięknie wyremontuje i będzie w użytku.
By to wyremontować pod okiem KONSERWATORA to trzeba włożyć 2 bańki lub lepiej. I dlatego kupił to bogaty człowiek bo jest wstanie wziąść na siebie takie zobowiązanie. Gdyby w Łodzi ktoś pomyślał, rozdał wszystkie kamienice bogatym za 1 złoty ze zobowiązaniem do przepięknego remontu ( za np: 20mln) to Łódź byłaby najpiękniejszym miastem w Europie. Niestety jest zbyt dużo cwaniaków, którzy cały czas zarabiają na biedzie i brzydocie:( Taki kraj gównozjadów!!! Sam nie zje i drugiego zmusza do gówna!!!

Wyłoży może i dwie bańki w remont ale resztę działki sprzeda za trzy razy więcej i tu jest sedno interesu

Ucz mnie 😍 Rekinie Rynku Nieruchomości 😍😍😍

Nieruchomość przy Piłsudskiego 14 czy 12?

Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, bo to tylko źle o tobie świadczy. Pytanie brzmiało inaczej więc interpretuj ze zrozumieniem!

Pałacyk +