Strona główna Aktualności Z miasta Przedsiębiorcy mogą zgłaszać oferty pracy dla uchodźców

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać oferty pracy dla uchodźców

21

W związku z napływem obywateli Ukrainy do naszego kraju, Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach będzie pośredniczył w aktywizacji zawodowej uchodźców.

Po wejściu w życie specustawy uchodźcy będą mieli status zezwalający na legalne zatrudnienie.

Urzędnicy proszą o przesyłanie przesyłanie ofert pracy przez formularz znajdującym się na stronie https://pabianice.praca.gov.pl/-/8311346-zgloszenie-oferty-pracy

Przedsiębiorcy mogą uzyskać informacje w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu +48 42 22 54 277 (obsługa w języku polskim).

Zaś sami zainteresowani pracą obywatele Ukrainy mogą kontaktować się z Urzędem w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu +48 510 743 104 (obsługa w języku ukraińskim).


ЗВЕРНЕННЯ ДО ПІДПРИЄМЦІВ ПОВЯТУ ПАБʼЯНІЦКОГО

У зв’язку зі збройним конфліктом Російської Федерації з Україною та напливом громадян України до нашої країни, Повятове бюро праці в Паб’яніцах буде посередником у професійній активізації біженців.

Після введення в дію спеціального статуту, біженці матимуть статус, що дозволяє легально працевлаштуватися.

Будь ласка, надсилайте пропозиції праці за допомогою спеціальної форми, доступної на сторінці https://pabianice.praca.gov.pl/-/8311346-zgloszenia-oferty-pracy

Підприємці можуть отримати інформацію від 8:00 до 15:00 за телефоном +48 42 22 54 277 (обслуговування польською мовою).

Громадяни України, зацікавлені в роботі, можуть звернутися за інформацією від 8:00 до 15:00 за телефоном +48 510-743-104 (обслуговування українською мовою).

Ми розраховуємо на вашу допомогу

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A dla rodaków państwo oferuje cokolwiek poza podwyżkami wszystkiego?

Nikt nie jest zainteresowany Pana zdaniem .
Zobaczymy ok bardzo chętnie będą Ci z Ukrainy na robotę w Polsce.

Przypominam że w Polsce pracowało według szacunków nawet 2mln Ukrainców.

jak skończyłem studia w kierunku IT,w międzyczasie szukając pracy, to mnie z UP wysłali na operatora wózka widłowego do aflopy. Ja nawet uprawnień na to nie miałem. 3 razy taki numer poszedł i już nie byłem bezrobotnym z świadczeniami i zapomogą. a bezrobotnym z wyboru bo odrzuciłem oferty pracy z UP. tak kiedyś ten urząd działał… Więc ofert może być w pip ale nie dla ludzi ukierunkowanych czy chęciami.

Jeżeli po studiach IT nie mogłeś łatwo znaleźć pracy, to z ciebie d… a nie specjalista IT.

nie bądź taki hojrak. po studiach IT jeśli się nie jest z zamiłowania w temacie, to się nic nie wie. ja przed studiami będąc w podstawówce pisałem w assemblerze! więc? W latach 90 to w firmach tu w mieście, potrzebowali tylko kogoś od konfiguracji modemu telefonicznego, isdenu, ewentualnie kogoś kto ogarnia wymianę papieru w oki. Natomiast w Łodzi to już prezesi przesadzali z wymaganiami. Na spotkaniach o pracę pytali o rzeczy których sami nie używali lub nie mieli o nich pojęcia.

Jaki to kierunek studiów IT, że pracy trzeba było szukać w UP? 😁😁😁😁😁😁😁😁. Zaraz padnę i nie wstanę 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Kiedy to jest miedzyczas skończenia studiów ?

Last edited 1 rok temu by Studi

szukałem pracy studiując, trudno zrozumieć? a w latach 90 jak się szło szukać pracy jako IT to wymagano na start minimum 10 lat stażu i praktyki – przynajmniej tak w łodzi było w wielkich firmach. Myśmy z rok szukali, połową grupy z roku, i nie było chętnych. Takie to były czasy. Ale skąd gimba ma to wiedzieć.

Chyba po prywatnej szkole inżynierskiej 😁😁😁😁😁. No jednak jaja 😁😁😁😁. Faktycznie dla nieuków z tytułem nie było pracy. Chyba, że w sklepie z komputerami. Jaki to ten kierunek IT w którym w latach 90 nie dało się znaleźć pracy? 😁😁😁. W podstawówce pisał w asmeblerze 😁😁😁. A już po studiach nie był z zamiłowania w temacie. 😁😁😁😁. I pracy nie mógł znaleźć. Czyli odpowiednio zostałeś wysłany na operatora wózka widłowego, bo do innej pracy się nie nadawałeś.

Last edited 1 rok temu by Studi

Bo w tym kraju nie było pracy dla ludzi z jego wykształceniem! „I panie Boczek w……….. J pan stad, bo pan tu nie mieszkasz, tylko u siebie na górze”

udajesz debila czy tak na serio? przecież wyraźnie napisałem że w trakcie studiów szukałem pracy. Pracodawcy zapraszali jak skończę i będę miał papier. bez papiera „na wózek”. trudno widzę ci to ogarnąć. Nie wiem czemu czepiasz się moich umiejętności. pewnie sam ledwo ogarniasz internet w przeglądarce. Post nie miał dotyczyć mnie, a niekompetencji UP który wcale nie pomagał w szukaniu pracy. sam nie pracuję już w IT bo miałem dosyć takich roszczeniowych bałwanów jak ty co to wszystko za 10 zł chcieli aby im zrobić (no bo pan tylko guzik wcisnął…) w tym biednym mieście. W sumie się zastanawiam jak… Czytaj więcej »

No rzeczywiście: „jak skończyłem studia w kierunku IT,w międzyczasie szukając pracy” – a pisać w ojczystym języku nauczyli ? „…szło szukać pracy jako IT” może E.T. 👽? 😁😁😁 „sam nie pracuję już w IT bo miałem dosyć takich roszczeniowych bałwanów jak ty co to wszystko za 10 zł chcieli aby i.m zrobić ” -programista zarabia od 12 tys na miesiąc na dzień dobry nie wychodząc z domu, do 25 tys dla zaawansowanych pracowników, więc rozumiem dlaczego nie chcesz pracować jako E.T. 👽 w punkcie ksero, bo to jednak nie te zarobki 😁😁😁. Wymiana zasilacza w kompie albo usunięcie wirusa totalnemu… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Studi

Iść do urzędu w sprawie pracy? Za dużo zachodu, lepiej klepać w ekran albo w klawiaturę i wylewać żale.

Odezwało się sumienie narodu.

Czyli stawki na rynku pracy idą w dół. Podwyżek nie będzie, bo w kolejkach będzie tysiące Ukrainców.

niestety 🙁

Poczekajcie. Jeszcze trochę to nas po zwalniają i zaczną na nasze miejsce Ukraińców zatrudniać. Taka czarna wizja przyszłości.

W telewizji wmawiają ze załatwiają prace dla uchodźców za 5 tysięcy netto . Przy polskim lądzie to na pewno . Ofert pracy w urzędzie jest full ale za jakie pieniądze. Staże to jest kabaret , pewna firma związana z chodnictwem ,klimatyzacją szukała pracownika na staż a na miejscu okazało się że szukają tak zwanego frajera ,który będzie wszystko umiał i robił za 1000 zł miesięcznie. Bo oni nie mają czasu uczyć nowego pracownika . A stażysta to zero wydatków. Po roku umowa na trzy miesiące. Po przejściu na umowę po miesiącu cie zwolnią.

już widzę jak Ukraińcy zostają w pabianicach harować za głodowe pensje zamiast jechać na zachód. śmiechu warte