Strona główna Aktualności Z miasta Kto kupi zabytkową willę? Budynek ma ponad 100 lat

Kto kupi zabytkową willę? Budynek ma ponad 100 lat

2
To będzie już dziesiąty przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Pabianicach przy ul. Piłsudskiego 14. Budynek to zabytkowa willa z 1905 roku. Niestety, nikt jej nie chce kupić. 

Historia przetargów w urzędowym biuletynie sięga czerwca 2015 roku. Przez cztery lata nieruchomość próbowano zbyć 9 razy. Bezskutecznie. Cena wahała się pomiędzy 1 350 000 zł a 850 000 zł. Tym razem willę można kupić za 950 000 zł. Do kupienia jest działka o pow. 6.902 m² wraz z zabudowanym, murowanym i piętrowym budynkiem mieszkalnym o pow. 529,50 m², a także budynkami gospodarczymi o łącznej kubaturze 559 m³.

Dlaczego nikt nie chce zabytkowej willi, gdzie niegdyś mieszkali właściciele pobliskiej papierni?

Nabywca nieruchomości będzie musiał przeprowadzać prace o charakterze remontowo – konserwatorskim w terminie 5 lat od daty podpisania aktu notarialnego na podstawie projektu zaakceptowanego przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Projekt musi być przedstawiony w ciągu 6 miesięcy. Konieczności konsultacji z konserwatorem może odstraszać potencjalnych inwestorów.

Przetarg odbędzie się 11 września.

REKLAMA
Poprzedni artykułZłota era VHS zagościła w Pabianicach. Taki był festiwal Kocham Dziwne Kino
Następny artykułMłody mężczyzna okradł szpital. Nagrały go kamery
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Działka na której stoi willa jest bez mała tak szeroka jak szerokość willi, kto wywali prawie milion złotych na ruine i jeszcze z kagańcem na ręcach dotyczącym modernizacji…

Dobra rada: oddajcie to za symboliczną złotówkę, może ktoś weźmie…..