Strona główna Aktualności Wielkanoc: policjanci wypisywali mandaty

Wielkanoc: policjanci wypisywali mandaty

6
fot. KPP
Mimo apeli o spędzenie Wielkanocy w domach, niektórzy mieszkańcy naszego miasta i ościennych gmin jednak ich nie posłuchali. Efektem były nakładane przez policję mandaty. 

Generalnie święta upłynęły w naszym powiecie spokojnie. Na drogach panował niewielki ruch, większość osób zastosowała się do zaleceń i nie wychodziła na zewnątrz. Z pewnymi wyjątkami.

– Przez trzy dni, czyli od Wielkiej Soboty do wczoraj, wystawiliśmy 17 mandatów. Do sądu został skierowany jeden wniosek o ukaranie – poinformowała asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach. – Powodem było nieuzasadnione przemieszczanie się i gromadzenie.

Policjanci karzą mieszkańców w oparciu o art. 54 kodeksu wykroczeń, który mówi, że „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Minimalna wysokość mandatu to 20 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bzdura! Na podstawie tego z mandatów można robić confetti, a takiego jajogłowego z powództwa cywilnego skarżyć, że jako funkcjonariusz prawa nie zna obowiązujących przepisów!!!! Każdy ma prawo przebywać i chodzić gdzie chce, z kim i kiedy chce! Gwarantuje to Konstytucja RP! Nie ma stanu wyjątkowego więc NIKT nie ma prawa łamać praw obywatelskich! I tyle w temacie! Nie straszcie ludzi, bo wielu już się nie boi tych bzdur!

Sędziego jak ci dołoży grzywnę 5000 też zaskarzysz ? Do kogo ? Już się pytałem cwaniaku co proponujesz tym co odmówili i jakoś dobrej rady nie dales. A już wiem Trybunał Praw Człowieka w Starsburgu

Art 54 nie ma kompletnie sensu,dopóki nie zostanie ogłoszony stan wyjątkowy!!!To zastraszanie ludzi,wypisywanie bezpodstawnie mandatów,to zwykłe bezprawie!!!Aż się dziwię że policja jeszcze nie celuje w nas z karabinów!!!Ludzie nie przyjmujcie tych mandatów!!!A Co na to rustykalny Prezes!??

Rozumiem, że chodzi o ustawę Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570 to jeśli dobrze rozumiem zakaz przemieszczania się może wydać wojewoda i z tego co pamiętam na wniosek Sanepidu. Niestety rozporządzenie, chociaż wierzę, że wydane w dobrej wierze jest bezprawne tak jak nakładane mandaty. Zwrócił na to uwagę Rzecznik Praw Obywatelskich. Tak czy inaczej Zostańcie w Domu, ale nie dajcie sobą manipulować.

Gestapo wykazuje się tylko szkoda że sami łamią prawo wypisujac mandat Nie rozumie tego debilizmu ktury panuje stanu wyjątkowego niema a nas uwłasnowolniono hore to wszystko

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu! W dodatku niezgodna z Konstytucją i obowiązującymi przepisami prawa. Pewnie taki był rozkaz i statystyki muszą się zgadzać.