Strona główna Sport Koszykówka Wielka przewaga i horror w końcówce (ZDJĘCIA)

Wielka przewaga i horror w końcówce (ZDJĘCIA)

0

Pabianiczanki w 16. kolejce pierwszej ligi kobiet podejmowały u siebie wicelidera tabeli. Dały jednak z siebie wszystko i utarły nosa przyjezdnym.

Grot TomiQ Pabianice – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 70:67 (13:18, 22:16, 16:10, 19:23)

Mecz rozpoczął się od celnej trójki Joanny Szałeckiej. Później jednak Głuchołazy zdobyły siedmiopunktową przewagę. Wtedy to świetnie zachowała się Julia Piestrzyńska, która dwukrotnie trafiła za trzy i zmniejszyła straty do jednego oczka. To jednak na konto rywalek wpadła pierwsza kwarta. Drugą partię trójką otworzyła Magdalena Grzelak. Rywalki były jednak ciągle o krok przed nami i zmieniło się to dopiero tuż przed przerwą. Na tablicy był wynik 32:34 i kilkanaście sekund do końca pierwszej połowy. Pabianiczanki długo rozgrywały piłkę i podały ją w kończy do Joanny Szałeckiej, która rzutem za trzy dała nam prowadzenie 35:34.

Wynik trzeba było jednak obronić w drugiej części spotkania. Głuchołazy nie miały bowiem ochoty łatwo oddać nam wygranej. Trzecią kwartę Grot wygrał sześcioma punktami i przed ostatnią partią miał zaliczkę 7 oczek. Pabianiczanki grały coraz lepiej i za sprawą rzutu Makowskiej oraz dwóch trójek Piestrzyńskiej zwiększyły swoją przewagę do 15 punktów. Niestety, nasze zawodniczki grały bardzo szybko i nie szanowały czasu, który biegł na ich korzyść. W naszej ekipie coś się zacięło i do głosu doszły rywalki. Wszystko zaczęło im wychodzić i na 14 sekund przed końcem rzuciły trójkę, która zmieniła wynik na 68:67.

Jedynym celem naszych koszykarek było więc utrzymanie piłki do aż do końcowej syreny. Głuchołazy próbowały za wszelką cenę dokonać przechwytu i faulowały raz po raz. Pabianiczanki kilka razy wznawiały grę zza linii końcowej i utrzymywały najdłużej jak umiały. W końcu jedna z przeciwniczek zanotowała faul osobisty na Magdalenie Grzelak. Nasza zawodniczka wykorzystała oba rzuty osobiste i było wiadomo, że Głuchołazy w sekundę nie zdołają trafić za trzy. Wynik końcowy to 70:67.

Na pochwałę zasługuje postawa całego zespołu. Grę prowadziły głównie Makowska i Grzelak. Nie byłoby jednak sukcesu gdyby nie trzy celne trójki Szałeckiej i aż cztery Piestrzyńskiej. Pabianiczanki zanotowały ósme zwycięstwo w sezonie i póki co znajduje się na czwartym miejscu w tabeli. Liderem jest AZS Politechnika Korona Kraków.

Grot TomiQ: Twardowska (8), Szałecka (14), Michalak, Piestrzyńska (14), Makowska (15), Rudzka (2), Szczygieł (2), Grzelak (15).