Strona główna Aktualności Więcej sprzętu i łóżek covidowych na trzecią falę pandemii

Więcej sprzętu i łóżek covidowych na trzecią falę pandemii

10
fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi.
W związku z przybierającą na sile trzecią falą epidemii koronawirusa nastąpi zwiększenie w naszym województwie liczby łóżek covidowych. Za kilka dni będzie ich prawie 2,5 tysiąca. 

Łóżka dla chorych na SARS-CoV-2 zostaną przywrócone w łódzkich szpitalach: Biegańskiego, Jonschera, Pirogowa, MSWiA, Chorób Płuc im. Bł. Ojca Rafała Chylińskiego oraz w szpitalach w Tuszynie, Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie, Skierniewicach, Pajęcznie i Sieradzu. Na tej liście nie widnieje, przynajmniej na razie, Pabianickie Centrum Medyczne.

Jak wyglądają statystki zakażeń? W sierpniu ich średnia liczba dobowa wynosiła 43, w listopadzie – 1254, w marcu – 727. Mamy jednak dopiero połowę miesiąca.

Wszystkich szpitalnych łóżek jest w regionie 12.875. Na początku marca covidowych było 2180, w następny poniedziałek ma ich być 2459.

Trwają również inwestycje w niezbędny sprzęt medyczny.

– Przygotowując się do nadejścia trzeciej fali wzmocniliśmy potencjał naszego województwa. Zostało zakupionych 388 respiratorów, 220 urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem, 240 łóżek do intensywnej terapii, 9 tomografów komputerowych, 10 nowych instalacji tlenowych (w szpitalach brakowało oddziałów z instalacjami tlenowymi, dlatego je zmodernizowaliśmy przy pomocy dotacji z MSWiA) i 34 ambulanse – mówił dzisiaj wojewoda Tobiasz Bocheński na konferencji, która została poświęconej sytuacji epidemicznej.

Do tej pory w województwie łódzkim wykonano 302.626 szczepień, w tym 112.615 drugą dawką. Punktów, gdzie się odbywają jest 436. Szczególnie wyróżniają się wśród nich dwa – szpital tymczasowy w hali Expo oraz Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego (każda z tych łódzkich placówek wykonała po 5% wszystkich szczepień na terenie regionu). Dlatego zapadły decyzje o zwiększeniu możliwości wykonywania ich przez te placówki, by mogło się tam szczepić jeszcze więcej osób. Teraz szczepieni są seniorzy 70+, osoby z grupy 0 (uzupełnienie) i te z chorobami przewlekłymi.

Prawdopodobnie w najbliższych dniach władze województwa postanowią o otwarciu szpitala tymczasowego w hali Expo, który powstał w listopadzie, w trakcie drugiej fali pandemii (koszt inwestycji wyniósł 15 mln zł).

– Ten szpital wykonuje tak dużo szczepień, że nie ma możliwości, żebyśmy z niego zrezygnowali- podkreślał wojewoda. – Szczepienia są naszą drogą do wyjścia z epidemii. W najbliższym czasie poinformujemy o nowej lokalizacji. Wszystkie osoby, które zapisały się na szczepienia zostaną przekierowane, gdzie się on znajduje. Żadne szczepienie nie zostanie utracone, zmieni się jedynie lokalizacja. Ta czynność jest potrzebna, żeby uruchomić szpital – dodał wojewoda łódzki.

REKLAMA
Poprzedni artykułSprawy Czytelników: co dalej z gazociągiem?
Następny artykułOferty dla przedszkolaków. Komfort dla rodziców
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko po co jak tam leżą pojedyncze osoby sztucznie ściągnięte?? Nie znudził wam się jeszcze ten covidoteatrzyk?

To napiszcie ile ludzi zmarło z braku do normalnego
dostępu do lekarza.Ten cyrk się nie skończy puki szpitale sanepid będą mieć więcej płacone.Napiszcie ile więcej dostaje szpital za pacjenta cov teraz wszyscy będą chorować na jedno

Jak tak codziennie natrafiam na Twoje komentarze, to mi się skojarzyło hasło:
Same shit, different day.

Nikt ci nie każe czytać. Włącz sobie TV i brandzluj się covidem od rana do 23.00 jak reszta. Będziesz zdrowszy : )))))

Niestety nie da się pominąć Twoich komentarzy. Uwierz mi, że jakby była opcja „ignoruj”, to bym z niej skorzystała. Właśnie dlatego pozbyłam się TV, żeby w kółko nie słuchać tego samego. Ale Ty jesteś jak TV – te same przekazy, do porzygu.

Ten typ tak ma. Od 5G mu się tak zrobiło… 😉

Pozbyłaś się TV? W celu???? No to gdzie teraz będziesz oglądać czerwone paseczki z ilością ofiar medialnego cyrku????? Na epa? Aaaa wafel Prince ci przekaże. On zawsze na topie z bełkotem głównego nurtu : )

Last edited 2 lat temu by Nolan

Nie można zablokować tego chama wyzywającego ludzi od dzbanów i wafli ? Pod każdym artykułem o covid obraża komentujacych

Last edited 2 lat temu by Pytek

Pytek. Po pierwsze nie obrażam komentujących tylko covidocyrk. Po drugie odpowiadam jeśli ktoś PIERWSZY mnie obraża. Widzisz różnicę buraku???? (to odpowiedź na twojego chama jakbyś nie zatrybił)

Łóżka można postawić nawet na zamkniętym magazynie, piętrowe jak w akademiku, chociaż chyba lepsze warunki w więzieniu bedą, przynajmniej opieka zdrowotna lepsza 🙂 ilość metrów2 w akademiku na osobę w pokoju jest mniejsza niż w więzieniu i jeszcze płacisz 🙂

Last edited 2 lat temu by Mihał