Strona główna Aktualności Komunikacja Więcej pociągów z Pabianic. Gdzie?

Więcej pociągów z Pabianic. Gdzie?

5

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców Pabianic. Od najbliższego weekendu będą mogli łatwiej dostać się pociągiem na łódzki Widzew. Pojawi się również bezpośrednie, nocne połączenie z Dolnym Śląskiem, Mazowszem i Podlasiem. Zmiany są efektem nowego rozkładu jazdy kolei, który zacznie obowiązywać w niedzielę.

Pabianice zyskają większą liczbę połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łodzią Widzewem przez Łódź Pabianicką, Łódź Chojny i Łódź Dąbrowę.

– Dotychczas z Pabianic do Łodzi Widzewa mieliśmy tylko jedno takie połączenie. Teraz będzie ich aż osiem – poinformował Marcin Chmielewski z wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie.

Wzrośnie też liczba połączeń dalekobieżnych.

Bez straty dnia i przesiadek dojedziemy do Jeleniej Góry. Pociąg „Karkonosze” wyruszy z Pabianic o godz. 1.52, przez Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Wrocław (przyjazd o 4.57) i Legnicę, a dotrze tam o godz. 8.46. Oprócz tego pociągu w kierunku Wrocławia będzie odjeżdżać jeszcze pięć innych pociągów, z których dwa zakończą bieg w Jeleniej Górze.

Na Podlasie (do Białegostoku) pociąg odjedzie z pabianickiego dworca o godz. 2.45, a na miejscu będzie o godz. 8.18. Po drodze zatrzyma się m.in. w Łodzi Fabrycznej i Warszawie Centralnej (przyjazd o 5.31). Poza tym między Pabianicami i stolicą będzie w ciągu dnia pięć połączeń, w tym trzy wydłużone do Białegostoku.

Ponadto pabianiczanie będą mieli do wyboru trzy połączenia do Szczecina, dwa do Krakowa i jedno do Katowic.

Nowy, roczny rozkład jazdy ma obowiązywać do 8 grudnia 2018 roku, a na razie wejdzie w życie rozkład ważny do 10 marca przyszłego roku.

Wszystkie kursy PKP Intercity będą miały kategorię IC, co oznacza, że będą obsługiwane wyłącznie nowoczesnymi pociągami Pesa Dart lub Stadler Flirt.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszystko pięknie i ładnie ale niestety stracimy całoroczną Pogorię i sezonowe Wydmy które od nowego rozkładu będą tylko i wyłącznie przejeżdżać przez nasze miasto bez żadnego postoju.

Pociągi Szczecin/Poznań – Katowice/Kraków będą jeździć przez Pabianice tylko do zakończenia remontu linii E20, czyli ogólnie mówiąc korytarza Warszawa – Poznań.
W 2019 roku znikną z Pabianic. Być może pozostanie poranny „Włókniarz”.

Tak czy tak, obecny rozkład jazdy zapewnia sporo możliwości podróży w różne części Polski – warto korzystać.

Nie gdzie tylko Dokąd pojedziemy

Tak, na tytuł „Więcej pociągów z Pabianic. Gdzie?”
należałoby odpowiedzieć: na stacji w Pabianicach.

Z Pabianic na Widzew były 2 połączenia przez Kaliską: 7:27 (2 wagony) i 10:27 (1 wagon).