Strona główna Sport Piłka nożna Widzew przycisnął po przerwie

Widzew przycisnął po przerwie

0

Fioletowi w 13. kolejce ligowej pojechali na mecz do Łodzi. Mimo tego, że strzeliliśmy bramkę jako pierwsi, to rywale zgarnęli trzy punkty.

Widzew II Łódź – PTC Pabianice 3:1 (0:1)

Gospodarze wspomagani zawodnikami z III-ligowej drużyny od początku mieli w tym meczu inicjatywę. Jednak to PTC przeprowadziło świetny kontratak zakończony bramką. Marcin Kaczmarkiewicz obsłużył prostopadłym podaniem Mateusza Żabolickiego i ten wpakował piłkę do siatki. Widzewiacy także mieli swoje sytuacje, ale dwukrotnie uderzali obok bramki. Raz skórę uratował nam Wawrzyński.

Po przerwie Widzew zabrał się ostro do pracy. Padający deszcz i silny wiatr nie ułatwiały gry w piłkę. Gospodarze lepiej odnaleźli się w tych trudnych warunkach i od 55. do 67. minuty zdobyli trzy bramki. Autorem dwóch był Dawid Kamiński, a jedną dołożył Daniel Świderski. Po wyjściu na prowadzenie Widzew oddał pola naszym piłkarzom i Ci zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich. Niestety, Piotr Szynka dwukrotnie się pomylił, a strzał Jacka Hilera minimalnie minął światło bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 i punktów trzeba będzie poszukać w kolejnych spotkaniach.

W następną sobotę pabianiczanie zagrają ze Stalą Głowno. Początek meczu przy ul. Sempołowskiej o godzinie 14:00.

Skład: Wawrzyński, Wawrzeniak, Sikorski, Stolarek, Drewniak, Bielak, Kaźmierczak (60. Dolewka), Pruszkowski (65. Szynka), Hiler, Kaczmarkiewicz (79. Kamieniak), Żabolicki (79. Boratyński).

Gol dla PTC: 35. Mateusz Żabolicki (0:1).