Strona główna Aktualności Z miasta Jutro zbieramy pieniądze na odnowę zabytkowych pomników

Jutro zbieramy pieniądze na odnowę zabytkowych pomników

0

Na pabianickim cmentarzu odbędzie się jutro coroczna kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na odnowę zabytkowych pomników.

Zbiórkę, po raz jedenasty, organizuje stowarzyszenie Zjednoczenie Pabianickie. Przy bramach wejściowych na wszystkie części nekropolii (komunalną, katolicką i ewangelicką) z puszkami staną wolontariusze z różnych środowisk – samorządowcy z miasta i powiatu, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, podopieczni warsztatu terapii zajęciowej, harcerze, krwiodawcy, rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych oraz dziennikarze. I, co oczywiste, członkowie stowarzyszenia. Kwesta potrwa od godz. 9 do godz. 16.

Osobom, które wesprą akcję ratowania cennych zabytków jak zawsze będą wręczane foldery ze zdjęciami tych już odnowionych oraz tegorocznym mottem zbiórki „Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich”.

Do tej pory dzięki hojności pabianiczan udało się zebrać 197 tys. 316 zł, dzięki czemu odnowionych zostało 25 nagrobków – 13 na cmentarzu katolickim i 12 na ewangelickim. Rekord w ilości zebranych pieniędzy padł w 2014 roku, kiedy w ciągu dwóch dni (1 i 2 listopada) do puszek wrzucono 26 tys. 471 zł.

– Liczymy na to, że i podczas tegorocznej kwesty pabianiczanie wesprą tę inicjatywę chociażby przysłowiową złotówką – zachęca do włączenia się w zbiórkę Krzysztof Hile, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Pabianickiego.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments