Strona główna Aktualności Z miasta Wiceminister zainaugurował ważny program. Nasz szpital dostanie blisko 2 mln zł

Wiceminister zainaugurował ważny program. Nasz szpital dostanie blisko 2 mln zł

7
W środę do Pabianic przyjechał Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych. 

Wizyta wiceministra wiązała się z inauguracją ogólnopolskiego programu „Dostępność Plus” skierowanego do osób niepełnosprawnych. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Skoncentrowany jest na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli.
Grant z tego właśnie projektu otrzymało Pabianickie Centrum Medyczne. Nasz szpital będzie miał do dyspozycji 1 927 661 złotych.

– Cieszę się, że rządowy program może być zainaugurowany w Pabianicach, w szpitalu, który wysiłkiem społeczności miasta, ale przede wszystkim pracownikom, skutecznie wypełnia zadania, pomimo napotykanych wielu problemów – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Dziś przychodzi czas, aby ułatwić naszym pacjentom dostęp do poszczególnych oddziałów, stąd nacisk na wymianę wind.

W ramach otrzymanego grantu wymienione zostaną dwie wspomniane przez prezydenta windy. Ta inwestycja pochłonie około połowę przyznanego budżetu. Dodatkowo zakupione zostaną krzesła do poczekalni, rozkładane leżanki oraz krzesła transportowo-ratownicze.
W ramach komponentu cyfrowego przebudowana zostanie strona internetowa szpitala. Ma spełniać specjalne wymogi dostosowane do standardów WCAG 2.1. Wykupiony zostanie abonament na tłumacza migowego, szpital zakupi drukarkę do Braille’a.

Dodatkowo zakupiony zostanie sprzęt medyczny przeznaczony głównie dla osób o szczególnych potrzebach. Będą to m.in. pulsoksymetry, wagi, przenośne aparaty EKG, fotele ginekologiczne, łóżka bariatryczne, aparaty KTG. Przeprowadzony zostanie również szereg szkoleń dla personelu PCM m.in. z języka migowego.

PCM to jedna z pierwszych placówek, która złożyła wniosek do programu i otrzymała pozytywną opinię. Dodatkowo Pabianicom udało się pozyskać praktycznie maksymalną pulę dofinansowania (granica to 2 mln zł). Projekt ma być zrealizowany do 30 czerwca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Największym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych są drzwi wejściowe do szpitala. Tu doskonale widać jak głęboko w d… szpital ma osoby niepełnosprawne.

Zapraszam do toalety dla osób niepełnosprawnych na wózku. Smród brud i ciasnota. WC dla pacjentów przy rejestracji jeszcze gorzej.

Z tym wypełnianiem zadań przez personel to bym uważał. Przydomek umieralni nie wziął się znikąd.

” celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach”
rozumiem że wielce zadowolony przejechał się swobodnie środkiem miasta 🙂

Celem jest przepierniczenie 2 baniek dla krewnych i znajomych królika.

Ciekawe ile czasu zajmie im wykonanie planu działania…..oby nie tyle co stworzenie CP dla dzieci

A te osiołki dalej w kagańcach : ))))))))))))))))))))))))))))))) Kosze na śmieci sobie pozakładajcie