W 11. kolejce II. ligi szczypiornistów pabianiczanie podejmowali na własnej hali gości z Białej Podlaskiej. Mimo trzybramkowego prowadzenia w końcówce, o zwycięstwie musiały przesądzić rzuty karne.

Pabiks Forma u DyBy Pabianice – UKS Olimia Biała Podlaska 30:30 (18:11), karne 9:8

Nasi zaczęli dobrze i w 8. minucie prowadzili już 4:1. Później rywale nieco odrobili, ale Pabiks znów zaczął grać pewnie i w 22. minucie mieliśmy wynik 12:6. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to totalna dominacja gospodarzy. Najpierw rzuciliśmy trzy bramki z rzędu, a po odpowiedzi ze strony Olimpii kolejne cztery. Ostatni gol w tej odsłonie meczu zdobyli rywale, ale to Pabiks prowadził 18:11.

Wynik na tablicy sprawiał, że kibice byli spokojni o końcowy rezultat spotkania. Sport potrafi być jednak bardzo nieprzewidywalny. Teraz to goście trafiali do naszej bramki seriami, a pabianiczanie niewiele mogli z tym zrobić. W 44. minucie po trzech kolejnych bramkach Olimpii na tablicy było już 24:22. Gdy w 57. minucie gola dającego nam prowadzenie 30:27 rzucił Oskar Kempiński większość była już pewna wygranej Pabiksu. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy swoją morderczą pogoń w drugiej połowie zakończyli w ostatniej minucie meczu, trafiając na 30:30.

Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebne były zatem rzuty karne. W nich emocji było nie mniej niż wcześniej. Po rzutach Witczaka i Mielczarka było 2:0. Później jednak pomylił się Strzelec i rywale wyrównali na 3:3. Następnie goście prowadzili 3:4, 5:6 oraz 7:8. Ostatecznie szczęście sprzyjało lepszym i to Pabiks wygrał rzuty karne i zarazem całe spotkanie 9:8. Jak się jednak okazało zwycięstwo to, w związku z porażką ekipy z Puław, pozwoliło pabianiczanom przesunąć się na drugie miejsce w tabeli.

Do końca drugiej rundy zostały trzy kolejki. Pabianiczanie wszystkie starcia rozegrają na wyjeździe, a ich rywalami będzie AZS UMCS Lublin, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki oraz Anilana Łódź.

Pabiks: Łuczyński, Pietrzykowski (2), Witczak (7), Nowicki, Skowroński (7), Laskowski, Walocha (3), Stężała, Mielczarek (3), Bilichowski (3), Kaźmierczak, Kempiński (4), Przybylski (1), Zawadzki.