Strona główna Dzieje się Rozrywka White Molya na scenie. Pabianiczanie z debiutancką płytą

White Molya na scenie. Pabianiczanie z debiutancką płytą

2
Będzie trochę rockowo, trochę jazzowo. Na muzycznej mapie Polski pojawił się nowy projekt, mocno związany z Pabianicami. Konrad Szustakiewicz (kiedyś Korozja), a także Michał Szmidt (niegdyś Tale of Diffusion) stworzyli White Molya.

Już 31 stycznia ukaże się debiutancka płyta. Pabianiczan w przedsięwzięciu wspierają członek zespołu Varius Manx, czyli Paweł Marciniak (klawisze), Zuzanna Błaszczyk (wokal), Przemek Kuczyński (perkusja) i Szymon Żmudziński (trąbka). Ich twórczość to w głównej mierze progresywny rock z elementami jazzu.

– Jeśli chodzi o plany, to na razie skupiliśmy się na nagraniu płyty. Zawiera ona jedenaście utworów, to ponad pięćdziesiąt minut grania. Całkiem sporo – mówi Konrad Szustakiewicz. – W dalszej perspektywie fajnie byłoby zagrać na jakimś evencie. Na razie jeszcze nie mamy takich technicznych możliwości – dodaje.

Jak dotąd twórczości White Molya można posłuchać na YouTube. Są tam już dostępne utwory „Mezonia” i „Kontaktor”. Zespół można obserwować na Facebooku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na utworze Mezonia od wejścia trąbki zaczyna się muzyka. Nie znam gościa, który gra na trąbce ale robi naprawdę dobrą robotę. Ten skład i to instrumentarium beż trąbki nie ma sensu.

Ja znam Szymka, mój rówieśnik z SP2… Kolumb rocznik 70, to najlepszy rocznik