Strona główna Aktualności Ważna inwestycja w regionie. Dotyczy także naszego powiatu

Ważna inwestycja w regionie. Dotyczy także naszego powiatu

0
Mniejsze ryzyko wystąpienia awarii energetycznych oraz zwiększone bezpieczeństwo dostaw energii – to ma zapewnić inwestycja Polskiej Sieci Elektroenergetycznej, mająca znaczenie dla mieszkańców naszego powiatu.

Chodzi o modernizację linii 220kV Rogowiec – Pabianice. Licząca ponad 50 kilometrów linia przebiega m.in. przez gminy Dłutów, Dobroń i Pabianice oraz przez nasze miasto.

Służy przede wszystkim odbiorcom prądu, który trafia do nich właśnie za jej pośrednictwem. Ma już jednak 36 lat i chociaż remonty i konserwacje są prowadzone na bieżąco, niektóre elementy, w tym przewody odgromowe i jeden słup, kwalifikują się do wymiany.

Jak podkreśla PSE, modernizacja linii przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury i wzrostu bezpieczeństwa okolicznego systemu energetycznego. Równocześnie zwiększy się pewność nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej w regionie.

Na czym będą polegały prace?

„Wymieniony zostanie przede wszystkim przewód odgromowy, który zabezpiecza linię przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie burzy. Jest on rozwieszony pomiędzy wierzchołkami słupów, na całej długości linii. Przewód odgromowy zostanie zdjęty, a na jego miejsce zawieszony zostanie nowy, odpowiadający obecnym standardom technicznym” – czytamy na stronie PSE.

Dodatkowo wykonawca wymieni jeden słup na nowy, a osiem konstrukcji zostanie podwyższonych. Sama lokalizacja słupów nie ulegnie zmianie.

Linia zostanie zmodernizowana do listopada 2022 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments