Strona główna Aktualności Z miasta Warszawska prawie gotowa. Jeszcze w maju pojedziemy nową ulicą

Warszawska prawie gotowa. Jeszcze w maju pojedziemy nową ulicą

17
Prace drogowe na remontowanym odcinku ul. Warszawskiej już się zakończyły. Pozostało wykonanie oznakowanie pionowego i poziomego. Wszystko wskazuje na to, że droga zostanie otwarta w ostatnim tygodniu maja. 

Modernizacja trwała pół roku. 770-metrowy odcinek ul. Warszawskiej od ul. Rzgowskiej do granic z Ksawerowem ma teraz nową jednię, chodniki, drogę rowerową, kanalizację i oświetlenie. Remont kosztował 6,9 mln złotych, z czego 3,6 mln zł miasto pozyskało na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych jako dofinansowanie.
Wykonawca na oddanie ulicy po remoncie ma czas do 31 maja, ale wszystko wskazuje na to, że Warszawska zostanie otwarta około tydzień wcześniej.

REKLAMA
Poprzedni artykułUkradł… schab i tabletki do zmywarki. Poszkodowana ekspedientka
Następny artykułDo kupienia legendarny „maluch”. Sprzedaje go szpital
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wąska jak ścieżka rowerowa

Ja Ci będzie za wąsko, to skorzystasz prawymi kołami ze ścieżki rowerowej 😉

rozumiem że na rogu rzgowskiej i warszawskiej nadal będą korki i dzwony jak dotychczas? Bo jakoś nikt się nie pochwalił jakąkolwiek modernizacją…

Bardzo zwężyła się nam ta Warszawska. Dlaczego? Przecież to główny trakt z Bugaju do Łodzi. Skrzyżowanie z Warszawską i Rzgowską pewnie bez zmian. Wyjazd w kierunku do Rzgowa jak zawsze będzie utrudniony. A można było przy okazji remontu zaprojektować rondo. No i ciekawe jak ekipy remontowe linii tramwajowej potraktują nowo wyremontowaną ulicę, pomijając utrudnienia z racji wąskiej jezdni.

Zweżają ulicę by w nocy nie było na niej toru wyścigowego. Ładny prosty odcinek i na tych dziurach ludzie tam 100 jechali, a co będzie teraz.. przebudowa skrzyżowania? Tylko rondo skoro ludzie nie potrafią uważać

Totalna lipa. Kto zaakceptował ten wadliwy projekt ?????

A co z tramwajem? Bo coś wszystko ucichło, po wyrwaniu szyn.

Jadę zaraz stestować, ile cm opuszczone są studzienki 😉

Pół roku robili kilometr drogi, gratulacje. Gratulacje dla włodarzy za tak spartaczoną robote. Wszyscy mówią, że samochodów coraz więcej a oni na przekór zweżają drogę. Teraz postawia znak do 3,5t. I po problemie. A z wyjazdem z warszawskiej na rzgowska to kierowcy mają uwazac bo my zrobilismy drogę i rowerowa dodatkowo. Ten sam przykład próby budowania ronda na bugaju. Poprubujemy a za 3 lata coś zmienimy i będą na rzgowskiej sygnalizacje robić bo nie przewidzielismy ze trudno się wyjeżdża z warszawskiej na rzgowska

Poprobowlismy o tak

Ludzie przecież tam tory były szerokość jest bez zmian

Zwężono jezdnię aby wygospodarować miejsce na ścieżkę rowerową. Torowisko tramwajowe jest po drugiej stronie jezdni niż ścieżka rowerowa i ze strony torowiska jezdnia pozostaje w tym samym miejscu.

A założymy się?

Teraz ma 6 metrów. Mierzyłem.

Jak skończyli tak samo jak te nasze dwa ronda to jeszcze ze dwa lata im zajmie ta budowa. Rondo na końcu Moniuszki stan szkoda słów to nie jest skończona inwestycja tylko otwarty plac budowy

Na końcu Moniuszki nie ma ronda. Chyba, że w Parku Wolności coś przeoczyłem?

A czy może mnie ktoś oświecić, co za wybitny antytalent wymyślił objazd Kilińskiego? W godzinach szczytu wszyscy jadą Grobelną. Nie da się dojechać Kilińskiego do Moniuszki, bo sznur aut blokuje pas do jazdy na wprost Kilińskiego. Grota stoi w kilometrowym korku, czyli to żadna alternatywa bo tam się utknie jeszcze bardziej. Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha, czy to norma ale zawsze jak skręcam z Kilińskiego w prawo Moniuszki, to Moniuszki cofa jakiś autobus, bo inny autobus wyjeżdża z Mariańskiej! To chyba zbyt normalne i zbyt bezpieczne nie jest?