Strona główna Sport Piłka nożna Granie w dziesiątkę, dogrywka i walkower. Taka była druga runda pucharu

Granie w dziesiątkę, dogrywka i walkower. Taka była druga runda pucharu

0

W minioną środę rozegrano drugą rundę okręgowego pucharu Polski. Niestety, tylko dwie ekipy z naszego powiatu wywalczyły awans do rundy trzeciej.

Pierwszą z naszych ekip, która musiała pożegnać się z pucharem było PTC Pabianice, które musiało uznać wyższość innej drużyny z powiatu pabianickiego czyli Konstantynowskiej Akademi Sportu. To właśnie kasiarze są jedną z dwóch naszych drużyn, która awansowała dalej.

Dobrze zaprezentowali się także piłkarze Jutrzenki Bychlew. Wcześniej pokonali oni już w pucharze ekipy Orła Piątkowisko i GLKS-u Dłutów. Teraz przyszła pora na Bzurę Ozorków. Pojedynek ten zespół z Bychlewa rozpoczął w dziesiątkę. W 36. minucie meczu dojechało jednak wsparcie w osobie Dawida Cholewy. Sędzia pozwolił mu dołączyć do gry i w tym składzie Jutrzenka prezentowała się znacznie lepiej. Kilka minut po wejściu został on sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Berner. W 81. minucie Cholewa wystąpił jeszcze raz w roli głównej, tym razem jako strzelec bramki na 2:0. Rywale zdołali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło im czasu.

Fani pozostałych ekip nie mają raczej tylu powodów do radości. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki mierzył się z czwartoligowym Sand Bus-em Kutno. Skład Włókniarza złożony z zawodników rezerwowych wypadł nad wyraz dobrze i przegrał z wyżej notowanym rywalem zaledwie 0:1 po bramce straconej w pierwszej części spotkania. Porażka ta pozwala mimo wszystko patrzeć nadzieją patrzeć na następne ligowe starcie ze Stalą Głowno.

Drugi z Włókniarzy, tym razem z Pabianic, także postanowił wystąpić w rezerwowym składzie. W kadrze na mecz znaleźli się głównie piłkarze występujący w A-klasowej ekipie Włókniarza II. Do przerwy pabianiczanie prowadzili ze Startem Brzeziny po pewnie wykorzystanym przez Wojciecha Mordzakowskiego karnym. W końcówce meczu trener rywali dokonał kilka zmian i te zaowocowały szybkim wyrównaniem. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka, w której piłkarze Startu trzy razy wbili piłkę do siatki Włókniarza i wywalczyli awans do III. rundy wygrywając 4:1.

Najbardziej kuriozalna jest jednak sytuacja GKS-u Ksawerów. Ksawerowianie mieli jak się wydawało stoczyć równy bój z Sokołem II Aleksandrowem Łódzkim, po którym mogli potwierdzić swoją tegoroczną formę. Problem jednak w tym, że GKS w ogóle nie zdołał wystawić pierwszej jedenastki i oddał mecz walkowerem. Trener Jarosław Maćczak usprawiedliwiał się tym, że kilku zawodników trapią kontuzję, a inni nie mogli zerwać się z pracy. Sytuację taką można zrozumieć, ale wydaje się, że klub taki jak GKS Ksawerów mógł posłać w bój kilku młodszych zawodników i chociaż spróbować postraszyć aleksandrowian.