Strona główna Dzieje się Wakacje w komendzie

Wakacje w komendzie

0

Na terenie Komendy Straży Miejskiej odbyły się zajęcia prewencyjne dla dzieciaków ze szkół podstawowych.

Wizyta dzieciaków rozpoczęła się od lekcji na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego zajęcia st. insp. Pawła Zyska. Strażnik opowiedział również o obowiązkach jakie wykonują jego koledzy oraz jak zachowywać się, gdy mamy do czynienia z nieznajomym, który nas zaczepia.

Dzieci mogły zobaczyć m.in gabinet komendanta Tomasza Makrockiego. Szef strażników opowiedział o swoich codziennych obowiązkach. Młodzi mieszkańcy zobaczyli też siłownię, w której strażnicy doskonalą swoją formę, kondycję i muskulaturę.

Po zwiedzeniu komendy, grupa wyszła na parking. Dzieciaki chętnie wsiadały do radiowozu, gdzie mogły włączyć syreny oraz zobaczyć jak przewożeni są zatrzymani. Ochotnicy mogli także ubrać czapkę strażnika, kamizelkę kuloodporną oraz zobaczyć pałkę obronną.

Strażnicy zaprezentowali również rowery, którymi poruszają się w okresie letnim oraz niezbędny sprzęt, który gwarantuje nam bezpieczną jazdę rowerem.

Na koniec dzieci zabrały się za kolorowanie podobizny strażnika miejskiego na kartkach papieru. Każde z pociech otrzymało drobny upominek w postaci pamiątkowych smyczek i czapek odblaskowych.

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments