Strona główna Aktualności Polityka Nie ma zgody na manifestację przed ratuszem

Nie ma zgody na manifestację przed ratuszem

17

Środowiska opozycyjne chcą protestować ws. zatrzymania reformy sądownictwa wdrażanej przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Manifestacja planowana jest na godz. 16.00, ale jak oficjalnie dowiedział się portal EPAinfo, pomysłodawcy nie dostali zgody na organizację zgromadzenia publicznego. Zbyt późno poinformowali służby wojewódzkie o swoich zamiarach.

Manifestacja jeśli się odbędzie może zakończyć się konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z przepisem art. 52 kodeksu wykroczeń, kto zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jedni piszą, że będzie, epa że nie będzie. Już nie wiadomo komu wierzyć.

Jeśli ludzie przyjdą to będzie, a jeśli nie przyjdą to nie będzie. W wolnym kraju nikt nie może zabronić obywatelom spontanicznego, pokojowego zgromadzenia w centrum miasta.

Ale czy będzie można ominąć to „POkojowe” zgromadzenie czy będziecie leżeć POkotem na glebie i krzyczeć, że was ktoś bije?

Dzieciaku, przestań się ośmieszać tym permanentnym „shiftowaniem”. I koniecznie zalicz powtórkę z zasad pisowni w j. polskim. Wypadałoby je znać …

Poszłoby się. Powinno się pójść, aby pis zobaczył, że oprócz ich partyjniaków są tez zwykli obywatele.
AAAAALLLLLEEEEEE
Pseudo środowiska zagarnęły dostatecznie opcje manifestacji i prosty człowiek jak ja, wstydzić się będzie pokazać na takim spędzie, aby przypadkiem nie dopisać sie do kod czy takich roznych.

@misza! Jak dalece uległeś propagandzie PIS skoro piszesz, że „Pseudo środowiska zagarnęły dostatecznie opcje manifestacji”???. Jak rozumiem, skoro uważasz, że powinno się pójść, to jesteś człowiekiem przyzwoitym i powinieneś tam się znaleźć bez względu na to czy ktoś krzyknie do protestujących „komuniści i złodzieje”. Spytaj się swojego sumienia co powiesz swoim dzieciom, gdy kiedyś zapytają cię „Tato! A co wtedy zrobiłeś?”. A ty chociaż będziesz mógł odpowiedzieć: „zachowałem się przyzwoicie na tyle ile mogłem!!!”

Przyzwoity człowiek omija KOD z daleka

Przyzwoity człowiek myśli samodzielnie i w pewnych sytuacjach potrafi odrzucić własne, czasami nawet uzasadnione antypatie i staje po stronie swoich przekonań, nie patrząc na plakietkę partyjną stojącego obok. Jest też druga postawa, w której jedynym i ostatecznym kryterium oceny drugiego człowieka jest jego przynależność organizacyjna.

Drogi @Moderatorze. TVP1 mam na kanale 11, rzadko docieram tak daleko, bo po drodze ilość reklam sprawia, że wyłączam tv. Nie jestem beneficjentem żadnej z socjalistycznych bonusów pisu (raczej sponsorem tychże). Nie wierze w dojną zmianę, dlatego bardzo proszę, nie wrzucaj mnie do worka ogłupionych. Popatrz jak nie wiele słów wystarczyło abyś zaliczył mnie do którejś z grup. Jednej z dwóch. Albo opozycja albo zwolennicy pis. Gdzie na Boga grupa, która stanie po środku tego shitu? Pytasz mnie o sumienie? Wiesz, jestem młodym człowiekiem, pracuje dużo, bo życie nauczyło mnie, że jak sam czegoś nie osiągniesz to nic mieć nie… Czytaj więcej »

Oszołomy, weźta się do roboty! Gdzie byliście jak 8 lat KC PO robiło z nas dziadów????

Dziadem zrobiłeś się na własne życzenie.
Weź się lepiej do rzetelnej pracy, matołku.

Drogi mamy chyba najgorsze w Polsce jak wjeżdżam do Panianic to czas się cofa 50lat. ktoś może w końcu zmieni tego kierownika od zarządu dróg który kompletnie nic nie robi a mieszkańcom ul. podmiejskiej obiecuje wyrównanie 500m drogi od marca.Pan Prezydent to w ogóle coś robi w tym mieście czy jest tylko statystą?
Mieszkańcy podmiejskie też szykują się na protest na przejściu dla pieszych przy strzelnicy.

trzeba było sobie wybudować dom w bardziej cywilizowanym miejscu a nie na wsi i pretensje o dziury

Demonstracja jest pod ratuszem czy pod urzędem miasta? Bo nie chce znów się pomylić.

Jeśli ktoś czuję potrzebę wyjścia na powietrze to proponuję rower. Dobrze robi zdrowiu ogólnemu a i harcerzom można pomóc.

Prawda jest taka, ze elektorat PiS to 60+. Niedługo będą się wykruszać, kościoły będą puste, a imperium Rydzyka zmieni się w centrum rozrywkowe.

Nie mogą się doczekać 1 maja bo za rok, kolejek w sklepach też nie ma to teraz chcą postać haha POŚMIEWISKO. Dać im zgodę będzie skecz męczący na żywo hahaha