Strona główna Aktualności Z miasta Wahadła, ruch jednokierunkowy, zamknięte wloty ulic… Tutaj będzie się działo!

Wahadła, ruch jednokierunkowy, zamknięte wloty ulic… Tutaj będzie się działo!

11
Przygotowania do przebudowy cały czas trwają.
Duże zmiany w organizacji ruchu i drogowy armagedon – tego mogą być pewni po weekendzie mieszkańcy Pabianic i wszyscy, którzy na co dzień jeżdżą ulicami Kilińskiego i Jutrzkowicką. We wtorek zacznie się bowiem ich przebudowa.

Obie stanowią część drogi wojewódzkiej nr 485. Roboty wymuszą zamknięcie na ich fragmentach jednego pasa i wprowadzenie wahadeł.

Pierwsze obejmie odcinek o długości 300 metrów od hotelu Piemont do rzeki Pabianki. Wyłączona z użytkowania zostanie wschodnia strona jezdni. Ta zmiana wiąże się z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Moniuszki, co oznacza równocześnie, że wjazd i wyjazd z tej pierwszej w drugą będzie zamknięty (objazd ul. Mariańską).

Kolejną zmianą jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Grobelnej – skręcimy w nią z Kilińskiego w kierunku Lipowej.

Wahadło pojawi się również na ulicy Jutrzkowickiej, na 300-metrowym fragmencie od posesji nr 11 do nieruchomości nr 31. W tym przypadku drogowcy wyłączą z użytkowania zachodnią stronę jezdni.

– Ponadto zostanie zamknięty wjazd w ulicę Wodną (objazd ul. Jasną – przyp. red.). Powód to prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Jutrzkowickiej i Świetlickiego. W rondo będzie też włączona ulica Wodna, która „pobiegnie” nowym śladem – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, inwestora.

Gdy zakończą się roboty na zamkniętych nitkach (będzie położony asfalt – warstwa wiążąca), wykonawca przeniesie się z robotami na przeciwległe pasy.

– W poniedziałek nastąpi odbiór oznakowania. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać we wtorek – dodaje rzecznik.

Znak ruchu jednokierunkowego już jest. Ale jeszcze odwrócony…
REKLAMA
Poprzedni artykułTowar już jest. Wkrótce otwarcie Castoramy
Następny artykułOstatni rajd dla porodówki. Potem bawimy się na pikniku
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję, że przebudowa przejdzie szybko i bezproblemowo. Oby tylko mieli pomysł na Wszystkich Świętych bo inaczej szykuje się drogowy armageddon.

Pomysł? Jedyne co mają w głowach to „jakoś to będzie”.

A co z ruchem pieszych? Będzie możliwy, czy jak w przypadku Torowej?

dlaczego takich rzeczy nie robi się w wakacje gdy jest mniejszy ruch?można chyba najpierw zrobić jedno rondo a potem drugie?

Najlepsze ze od grudnia do marca moga zejsc z budowy. Czyli 3 miesiace pracy i 3 miesiące postoju…

A to na jak długo zaplanowane są prace?

plan jest taki że prace są zaplanowane do czasu zakończenia prac!

Ten cały remont drogi wojewódzkiej 485 to jest jedna wielka parodia. Sam mieszkam przy ulicy Jutrzkowickiej i miałem ciągły wgląd w to co się „dzieje” na tym odcinku. Od listopada ubiegłego roku, gdzie położono (dyskusyjne) wysepki i obie strony jezdni (zostało tylko wylanie warstwy ścieralnej) praktycznie mija rok czasu od kiedy zarówno ja i moi klienci jak i sąsiedzi nie mogą dojechać do okolicznych posesji, ponieważ zamknięte są ulice Gospodarcza oraz Ziemna. Miało być kładzione przyłącze do gazu i chodnik, ale nic kompletnie się w tym kierunku nie dzieje zamiast tego rozgrzebywane (po dobrym pół roku od sezonu gdzie możnaby… Czytaj więcej »

Poczekaj. Teraz radni i prezydent mają na głowie wybory. Mają gdzieś twoje problemy. Nie będą się narażać i próbować coś uzyskać. Jeszcze im to zaszkodzi.

Przecież to jest droga wojewódzka nie gminna…

Ale to my ich wybraliśmy, żeby nas reprezentowali. To oni powinni zabiegać, aby remont był przeprowadzony szybko i prawidłowo. Ciebie lub mnie nawet nie wpuszczą do osób odpowiedzialnych.