Strona główna Dzieje się W weekend Dni Dobronia i Festiwal Folkloru

W weekend Dni Dobronia i Festiwal Folkloru

0
Koncerty zawsze przyciągają publiczność. W tym roku zrobi to m.in. zespół Loka.

Dwie imprezy przygotowała na najbliższy weekend gmina Dobroń. W sobotę będzie obchodziła swoje święto, natomiast na niedzielę jest zaplanowany Festiwal Folkloru. Organizatorzy zapraszają do uczestniczenia w tych wydarzeniach nie tylko mieszkańców gminy. 

Obchody święta rozpoczną się już w piątek – turniejem piłki siatkowej z udziałem drużyn: Luks Dobroń, Luks BIS, OSP Dobroń, Przyjaciele Siatkówki Szynkielew. Dzień później można wziąć udział w festynie, w gminnym parku.

Poniżej program:

15.00 – występ dzieci z przedszkola w Dobroniu i jego filii w Mogilnie Dużym

15.30 – chór Lutnia

15.45 – zespół Fresh Move i Kaboom

16.00 -otwarcie festynu i wręczenie nagród

16.30 – 620-lecie gminy Dobroń: wręczenie aktu nadania honorowego obywatelstwa gminy Dobroń i występy dzieci ze szkół podstawowych

17.30 – koncert orkiestry dętej w Dobroniu

18.00 – biesiada śląska

20.00 – zespół Loka

21.30 – zespół Long & Junior

22.45 – pokaz sztucznych ogni

W niedzielę odbędzie się Festiwal Folkloru. O godz. 15 zespoły zbiorą się przed Dobrońskim Centrum Kultury, skąd przejdą do gminnego parku. Tam o godz. 15.30 rozpoczną się występy. Zaprezentują się zespoły pieśni i tańca „Bałdrzychowianie”, „Rzgowianie”, „Marzebionci” i „Dobroń” oraz grupa folklorystyczna „Rajka” i zespół polonijny „Polonez”.

Podczas festiwalu nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Na dobrońską nutkę” oraz rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wianek. Impreza potrwa do godz. 19.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o