Strona główna Dzieje się Byli najlepsi. Popłyną w rejs po Bałtyku

Byli najlepsi. Popłyną w rejs po Bałtyku

1
Laureaci konkursu ze szkół ponadgimnazjalnych odebrali nagrody w starostwie.

To będzie dla nich niezwykły tydzień wakacji. Sześcioro uczniów pabianickich szkół w drugiej połowie sierpnia popłynie w rejs po Bałtyku. To nagroda w konkursie marynistycznym „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”.

Co rok organizuje go, wspólnie z magistratem i starostwem, Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Uczestnicy muszą wykazać się w teście znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

W gronie laureatów konkursu są zawsze uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W tym roku to: Patryk Owczarek (SP nr 15), Hubert Rogut (SP nr 2), Katarzyna Śmiech (SP nr 16), Karolina Rosińska (I LO), Julia Jakubek (II LO) oraz Antoni Byczkowski (ZS nr 2).

Rejs jachtem żaglowym „Roztocze” rozpocznie się 18 sierpnia, a zakończy 25 sierpnia. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie po powrocie dla szkolnych kolegów i koleżanek prelekcji z rejsu, a także fotogazetki.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina

Brawo! A później na rejs z rejsomatem!