Strona główna Aktualności W tej gminie wywóz śmieci zdrożeje o 8 zł

W tej gminie wywóz śmieci zdrożeje o 8 zł

5
Po trzech kwartałach od ostatniej podwyżki za wywóz odpadów dla mieszkańców gminy Pabianice ta usługa znów będzie droższa. Już wkrótce, bo od 1 kwietnia.

Nowe stawki zostały zatwierdzone przez gminnych radnych, a uchwała w tej sprawie stała się prawomocna. Niestety, na jej mocy stawki wzrosną. I to znacznie.

Od lipca ubiegłego roku odbiór śmieci segregowanych kosztował miesięcznie od osoby 14 zł. Jeśli ktoś tego nie robił, płacił 28 zł. Tymczasem za niespełna miesiąc wyrzucając odpady do różnych pojemników mieszkańcy będą płacili 22 zł, a więc o 8 zł więcej. Z czego wynika ta podwyżka? Z finansowych żądań firmy, która zajmuje się wywozem i zagospodarowanie odpadów.

– Jesienią ubiegłego roku ogłosiliśmy przetarg na tę usługę. Zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta opiewała na około 2 miliony złotych i po naszych wyliczeniach okazał się, że nie mamy innego wyjścia, jak podnieść stawki – wyjaśnia Marcin Wieczorek, wójt gminy Pabianice.

Jeszcze więcej zapłacą ci, którzy nie będą segregować śmieci we właściwy sposób. Kara za to, naliczana w skali miesiąca, wyniesie 44 zł. Z kolei na 10% zniżkę od 22 zł mogą liczyć mieszkańcy mający kompostownik (zapłacą 19,8 zł).

Umowa z firmą obowiązuje od początku stycznia, została zawarta na rok.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dopiero będzie się śmieci poniewierać. Takie ceny wcale nie pomagają. Jedna firma i dyktują sobie cenę.
2 mln czy 4 mln. Mieszkańcy zapłacą. Złoty biznes bym rzekł.

Ostatnio było w TV,segregujesz śmieci to zapłacisz taką samą karę jak ten co nie segreguje.
Gdzie tu sprawiedliwość?
Ważne aby zasilać budżet…
Wniosek pozostaje jeden,rób jak uważasz i tak zapłacisz.

Firmy odbierające odpady się dogadały, nie wchodzą sobie na tereny z przetargami i ceny można podnosić… A śmieci po lasach i polach coraz więcej… Ważne że ,,olej potaniał”…😊

Dokładnie. Każda z firm ma swój teren. W przetargach nie konkurują ze sobą, bo po co. Złoty biznes.

To moze mniej kasy do wlasnej kieszeni bierzcie?!! Taka gmina jaki wojt…