Strona główna Aktualności Z miasta W przyszłym tygodniu rusza remont kolejnego mostu nad Dobrzynką

W przyszłym tygodniu rusza remont kolejnego mostu nad Dobrzynką

47
Tak jak na początku marca informowało starostwo powiatowe, już 1 czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na ul. Grota Roweckiego. Kierowcy będą musieli uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość. 

Firma, która zajmie się inwestycją została już wybrana, a jak przekazał nam Krzysztof Habura, starosta powiatowy, teren został już przekazany wykonawcy. Jest to Zakład Inżynierii Budowlanej  ADOR z Łodzi. Spółka za wykonane prace ma otrzymać 2 088 792 zł netto (plus 480 422 zł podatku VAT). Jest to sporo więcej niż na remont chciało wydać starostwo. W budżecie zabezpieczone było  1 726 333 zł.

Starostwo planowało remont już w ubiegłym roku.

– Chcieliśmy uniknąć korków i czekaliśmy na zakończenie prac na ul. Zamkowej. Niestety, nie możemy dłużej czekać. Inwestycja musi zostać wykonana w tym roku ze względu na dofinansowanie w kwocie 900 tys. złotych. Okres wakacyjny w tym wypadku jest najlepszym terminem – wyjaśnia Habura. 

Remont będzie wiązał się ze sporymi utrudnieniami, bowiem na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Most ma być gotowy do końca września.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja pie*dole! Chyba gorzej już być nie może. Proponujemy zamknąć jeszcze ul. Partyzancką…

Nie kuś mnie…

Dodatkowo wnoszę o zamknięcie ulicy Świetlickiego.

Nie podpowiadaj, bo jeszcze jakiś remont tam znowu wymyślą 😀

czyli autobusy dość ze już stoją w korkach to jeszcze dwa wahadła, na Kilińskiego i Grota, ten nasz starosta ma łeb!

Zaczną wypadać kursy, opóźnione już teraz autobusy będą przyjeżdżały losowo albo wcale. Tragedia. Ktoś tu robi sabotaż komunikacji. Płaczą w urzędzie miasta, że MZK przynosi straty. Jak nie przyjedzie parę autobusów, to miasto nie zapłaci MZK za kursy i będą oszczędności. Może to celowa robota?

263 to już będzie przyjeżdżał nie 20 min lecz 40 opóźniony!

W większości kursów nie przyjedzie wcale!

Jakim trzeba byc imbecylem zeby wydac zgode na cos takiego?

Wystarczy być Starostą……………………….
lub prezydentem

Last edited 6 miesięcy temu by qqryku

Gratulacje dla Władz miasta! Roz*ebaliscie pół miasta, nie oddajecie normalnych przejazdow odcinkami Zamkowej/Warszawską a kolejny remont! Prezydent i Starosta do dymisji!

To miasto to jeden wielki burdel!

Czyli „normalne” połączenie Bugaju z Piaskami to Partyzancka (już zakorkowana od madro do Lutomierskiej) i przez Dolinę Pabianki. Zaje*isty armagedon się szykuje! Współczuje kierowcą dostaw, kurierom, taksówkarzom i autobusiarzom. Proponuje aby prezydent wraz ze starostą zaczęli jeździć autobusem do i z pracy. Wtedy zrozumieją!

Spokojnie oni jesienią dostaną prace zdalną.

Przydało przedłużenie ul. Świetlickiego do ul. Wiejskiej które już lata temu wykonane powinno być i powinno być to potraktowane jako południowa obwodnica Pabianic, gdzie są skrzyżowania ze sygnalizacją świetlną, kładki dla pieszych, przejścia podziemne itp. by samochód mógł legalnie i bezpiecznie jechać chociaż te 70km/h (dodatkowo emitując mniej zanieczyszczeń bo raz że nie jedzie bliżej centrum, dwa że prędkość większa). Usprawniło by to poruszanie się po mieście zarówno dla mieszkańców, jak i dostawców. Ogólnie za mało w Pabianicach dróg wschód-zachód.

Uwaga, Uwaga!!!
Przedłużenie Świetlickiego to powinna być następna inwestycja drogowa w mieście. Priorytet! Usprawni całą komunikację (włącznie ze ścieżkami rowerowymi, I nową linią autobusową).

A skąd na to pieniądze?

Prezydent i Starosta winni wyjść na ulice i głośno wszystkich przeprosić za ten bałagan.

Pogratulować wyobraźni rządzącym s PO .Pan Habura mieszka na Moniuszki i Grota Roweckiego nie jeździ

Dzisiaj,ul.Partyzancka,godz.17.10.Korek od stacji Orlen,pewnie aż do Traugutta, a może dalej bo skręciłem szybciej w Piłsudskiego. Co tam będzie się działo jak zaczną remont?DRAMAT.

Co ci nasi rządzący Pabianicami mają w głowach , że urządzają mieszkańcom taki horror. Doprawdy nie można tego przełożyć na następny rok ??? Obraz całości dopełnia podwyżka cen biletów. Karta Pabianiczanina ma nic nie znaczyć , kierowcy wsiądą w swoje pojazdy i będzie ARMAGEDDON komunikacyjny . Taka to nasza walka o ekologię Myślę , że władcy Pabianic działają według słów piosenki ->>> bo się zaraz tutaj zjawią (Już są)mądre miny,święte słowa i głupota,która ,aż naprawdę BOLI.<<< Nikt się dzisiaj nie liczy ze zdaniem mieszkańców , można robić co się chce za nic nie odpowiadając i do tego BEZKARNIE.Miska ryżu powinna… Czytaj więcej »

„Niestety, nie możemy dłużej czekać. Inwestycja musi zostać wykonana w tym roku ze względu na dofinansowanie w kwocie 900 tys. złotych. ”
Tak trudno zrozumieć dwa zdania po polsku?

podobno plany zakładają przebudowę obecnego mostu na most zwodzony. podczas deszczu byłby podnoszony, po to aby już nigdy na ,nim woda nie stała!

Co się tak wszyscy unosicie. Do kolejnych wyborów zapomnicie i zagłosujecie na tych samych. Najwyżej stołkami się zamienią. Już po mieście chodzą słuchy kto starostę ma zastąpić. A jeszcze wyborów nawet nie było :).

Na 12 komentarzy 8 napisała ta sama osoba. To chyba powinno się leczyć 😁😁😁

Kaszpirowski ?

On nie. Raczej nie umie po polsku.

czyli ty? xD

Mackiewicz! Na wybory wasze ugrupowanie dostaje czerwoną kartkę. Za brak wpływu na normalny przebieg remontów w naszym mieście co przyczyniło się w długim okresie do: -upadku małych przedsiębiorców -zwiekszenia zużycia drogiego paliwa przez mieszkańców -wydluzeniem czasu przemieszczania się po mieście -zwiekszenia kosztów transportu miejskiego -narazenie mieszkańców na utratę życia i zdrowia w związku z wydłużeniem dojazdu pomocy pogotowie-straz-policja Brak możliwości przejazdu główna ulica miasta i zamykanie kolejnej drogi łączącej oba końce Pabianic a nawet możliwość wyjazdu z miejscowosci to jest kpina. Nasi włodarze nic w tym kierunku nie robią ani nie potrafią zrobić. Pabianice potrzebuje ludzi ,którzy umiejętnie zarządzają miastem… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by Buc

„Pabianice potrzebuje ludzi ,którzy umiejętnie zarządzają miastem” – wskaż kogoś, będziemy głosować.

Trzeba powierzyć to miasto w opiekę świętej i to rozwiążę problem.

świetny pomysł, akurat sesja zaraz się zacznie, także jadąc na egzaminy do Łodzi trzeba będzie założyć z godzinę opóźnienia zamiast 30 minut jak do tej pory :)))

Właśnie tak władza ma mieszkańców gdzieś!

Panie Habura ,Panu już dziękujemy ,na pole kopać grządki tam się Pan tylko nadaje ,trzeba wiedzieć kiedy odejść a nie błazna z siebie robić .

Jakoś nie widzę protestów pod Urzędem, w sprawie konstytucji to „żeśta” się kładli na ulicy i tupali nogami a tutaj lokalnie miasto stoi a kierowcy jak baranki grzecznie siedzą i stoją w korkach godzinami. Więc po co to marudzenie… Staliście, stoicie i stać będziecie a jak będą przecinać wstęgi to będziecie klaskać a o korkach mało kto będzie pamiętał a obecni włodarze będą posłami i senatorami. Jesteście hipokrytami!

Nie rozumiesz, że nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na Pisiorów, choćby ten remont trwał 5 lat?

No i o to chodzi, władzuchna ma takich obywateli w d… . Pokrzyczą, pokrzyczą i co zaraz dostaną po kaszance i ziemniaku i będzie cacy.

Najlepszy sposób poruszania się po Pabianicach

IMG_20220524_100623.gif

Każdy patrzy „pod siebie”, to oczywiste. Dla mnie ważniejsze jest by otworzyli S14 od węzła Lublinek do Konstantynowa, a ponoć ma to nastąpić 14 czerwca. Ciekaw jestem na jakim etapie byłby remont zamkowej, gdyby nie artykuły w epainfo o delikatnie pisząc powolnej pracy firmy.

Przez takich idiotów co rządzą i rządzili tym miastem mamy jak mamy. Gdyby wcześniej zrobili przedłużenie Świetlickiego to teraz było by wygodniej omijać te remonty a tak będziemy starać w korkach! Gratulacje dla rządzących bezmyślności!

Tak to jest jak daliście władzę idiotom

Ale po co wahadło? Nie lepiej zamknąć całą Grota? Dramat. Całą Kilińskiego z Grobelną łącznie z Jana i Partyzancką.

Teraz korki będą już od ronda na 20stycznia… Co za miasto… A do pracy będziemy przez Rydzyny żeby dostać się z Bugaju na Piaski…

Posiadamy własny sprzęt budowlany:
Dwie koparko-ładowarki CASE
Koparkę podsiębierną kołową CASE 0,8 m3
Mini-ładowarkę MULTICAT oraz wózek widłowy
Samochód samowyładowczy (HDS) marki MAN
Cztery samochody osobowo/dostawcze 1,5t marki Ford
Agregaty prądotwórcze,zagęszczarki , piaskarkę i inny sprzęt drobny .
Do w/w sprzętu mamy możliwość zamontowania młotów wyburzeniowych.
To wyposażenie tej firmy czy jest ono wystarczające do tego remontu?

A jakiś pożar albo inna tragiczna sytuacja . Nawet o tym nie myślę ale nasze pseudo władze powinny. Strach się bać. Tak to jest kiedy daje się w wyborach kolejne szanse.

Tak to jest jak nie ma na kogo zagłosować a ci którzy rządzą o tym wiedzą.

Nic się w tym mieście nie dzieje, wszystko rozkopane.