Strona główna Aktualności Z miasta W końcu. Jest szansa na remont starówki

W końcu. Jest szansa na remont starówki

9
Do urzędu miejskiego wpłynęły dwie oferty w czwartym już przetargu na przebudowę Starego Rynku w Pabianicach. 

Tym razem firmy startujące w przetargu mają mniejsze oczekiwania finansowe. Firma REMONDIS Sp. z o.o. z Warszawy zaproponowała 7 377 540 złotych. W poprzednim przetargu ta sama firma wymieniła kwotę 7 676 430 złotych.
Co ciekawe, druga firma ubiegająca się o ten kontrakt („Steinbudex-J.M.”) obniżyła swoje oczekiwania finansowe aż o blisko 1,5 mln złotych i ostatecznie chce za wykonanie modernizacji 6 891 350,44 zł.

Jest szansa, że inwestycja dojdzie do skutku.

–  Zaproponowany zakres jest zadowalający – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. – Mimo, że cena przekracza zarezerwowana w budżecie kwotę, dopniemy projekt finansowo. W tej chwili trwa analiza prawidłowości zgłoszonych ofert.

Tak ma wyglądać starówka po remoncie.

Jak na razie na ten cel miasto ma zarezerwowane 5 mln złotych z czego 4,5 mln pochodzi z rządowego dofinansowania. Jest jednak duża szansa na kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Do kiedy należy rozliczyć inwestycje? Jeżeli do końca roku to jest szansa na szympansa.

 „Zaproponowany zakres jest zadowalający – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic” czyli bardzo okrojony?? Może Pani rzecznik sprecyzuje swoją wypowiedź.

„Jak na razie na ten cel miasto ma zarezerwowane 5 mln złotych z czego 4,5 mln pochodzi z rządowego dofinansowania” wszendzie ta poprawność polityczna…
powinno być
miasto ma 0,5mln złotych z czego 4,5 mln wyżydziło od rządu, Jest duża szansa że pożydzą pożydzą i coś jeszcze wyżydzą.

Kryzys. Może węgla kupić dla cieplowni miasta.

A może dla mnie. Potrzebuję 4 tony.

A co Ty węglem grzejesz, nie słyszałeś że teraz nie węglem , nie gazem a KALORYFERAMI się grzeje

Powiedz to Karolowi

aj ta Pani Klimek, kiedyś w pavox tj. nowe życie Pabianic teraz w urzędzie. zna dziennikarzy triki i wie co i jak mówić. no takiemu pracownikowi premie się po prostu należą !