Strona główna Aktualności Z miasta Tak się zmieni starówka. Urzędnicy przedstawili koncepcję

Tak się zmieni starówka. Urzędnicy przedstawili koncepcję

49
Prezydent wraz z współpracownikami pokazał dziś wizualizacje Starego Rynku na podstawie przygotowanej wcześniej koncepcji, która powstawała przez 2 miesiące.

– Chcemy pogodzić różne funkcje mi.in. robienia jarmarków czy festynów, ale przede wszystkim, żeby zmienić teren w zieloną oazę, żeby zmienić układ ulic, to ma być mini woonerf, na którym pojawią się m.in. ławeczki – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

W obszarze, który w miejscowym planie zagospodarowania terenu jest wyznaczony jako część historyczna, koncepcja nawiązuje do położonych obok zabytków, kościoła św. Mateusza i Dworu Kapituły Krakowskiej. Płyta rynku będzie miała posadzkę m.in. z kostki granitowej odzyskanej z rozbiórki ul. Zamkowej.
Na przestawionej koncepcji widać, że planowana jest budowa fontanny posadzkowej, będzie miejsce na ruchomą scenę, zdrój wodny, zegar słoneczny czy stolik do szachów. Przewidziano również miejsce na ogródki gastronomiczne.

– Chcemy otworzyć to miejsce na imprezy i spotkania mieszkańców, dlatego widzimy tu kawiarnie i inne punkty gastronomiczne – dodała Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent miasta.

W zachodniej części placu zlokalizowano miejsca parkingowe i toaletę. Będą poprowadzone podłączenia pod monitoring, dojazd dla rowerów połączony ze ścieżką wzdłuż ul. Zamkowej i dodatkowe nowe oświetlenie. Układ drogowy wokół rynku pozostanie bez zmian, ale z ruchem jednokierunkowym.

Rewitalizacja starówki oraz placu przy pomniku Legionisty ma kosztować około 5 mln złotych. 4,5 mln zł miasto otrzymało z rządowego wsparcia dla samorządów.

– Zmiana będzie się dobrze komponowała z modernizacją ulicy Zamkowej. Uważam, że to bardzo dobra koncepcja – mówił senator Maciej Łuczak.

Dziś rozpoczynają się konsultacje dla mieszkańców miasta, którzy mogą się wypowiedzieć w temacie zagospodarowania terenu na stronie UM.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Senator Łuczak zabrał głos 😂 Szkoda, że dopiero teraz, gdzie byłeś senaatorze, gdy trzeba było zabrać głos w sprawie przejazdu kolejowego na Lutomierskiej?

Miejsce imprez? Przecież niedawno była awantura bo w kościele szyby się podobno trzęsły. I wprowadzono zakaz imprez na tym placu.

4 dni konsultacji spolecznych… To jedynie Majster Jach sie wyrobi, by spisac wszystkie krytyczne uwagi i przedstawic spojna koncepcje architektoniczna wraz z kosztorysem…

Dysleksja czy brak kindersztuby?

Zrób lepiej EKG🤪🤣🤣.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Ogarnijcie Zamkową. 😂😂😂
Papier wszystko przyjmie

jeśli ten remont będzie wykonywać ta sama zbieranina nygusów co obija się po Zamkowej to nie ma czym się podniecać .

nie to będzie ta ekipa od kibla na ryneczku. właśnie skończyli a widze tu się podobny szykuje 🙂 mają już ogarnięty temat.

I wszystko w temacie.
Kto obserwuje trochę pracę na mieście to jest zorientowany. Następny kibelek będzie.
Komu potrzebne jakieś wymysły prezydenta. Za te pieniądze niech nastawia lepiej koszy na śmieci na całym mieście. Bo syf straszny.
Zamiast basenu sala i komu ta sala bo nie mieszkańcom. Większość woli basen Ale urzędnicy wiedzą lepiej
Co się dzieje to jest straszne. Nieład a niby Ład Polski. Jedynie red. „MAJSTER JACH” jest zorientowany co się dzieje.
I gul chodzi ekg.
Miasto nasze Ale jeden mądrzejszy od drugiego..
Tylko żeby żółć się nie wylała

Ale twoja żółć się wylała!

  1. Koszy na śmieci jest dość. Ilość śmieci w pobliżu koszy powala. Trudno donieść?
  2. Może na salę było więcej głosów mieszkańców niż na basen?
  3. Ile w Polskim Bardaku dostały P-ce w porównaniu z gminami PIS?
  4. Senator Łuczak zawalił niesłychanie ważną dla Pabianic sprawę wiaduktu. To koniec jego politycznej kariery!

Podobno mają być firmy zagraniczne ( Chiny, Włochy, Niemcy itp.) które budowały drogi na Euro 2012 r. Te które aby był przejazd na stadiony sypały tłuczeń a na niego niewielką warstwę asfaltu, którą po mistrzostwach zrywano i rozpoczynano robotę od nowa wg planu. No ale z Euro 2012 zrobiono sukces budowlany, działacze PO zgarneli kasę, porobili zdjęcia i popijali na bankietach. A że kilkuset polskich podwykonawców albo nie dostało zapłaty za wykonaną robotę lub co gorsza zbankrutowali ,co ich tam obchodziło.

Jarmarki, festyny, zielona oaza, Zenki i Bayer – gdzie ci ludzie się nalęgli? Znowu stalinowcy w akcji!!!

Jeszcze można dodać: palety, zielone strefy z kozami, zwężone ulice, i kolektor ściekowy na Dobrzynce to będzie może komplet.

Zenek to akurat ulubieniec pisowskiej TVP, więc coś ci się mocno pomyliło.

Tobie naprawdę coś się mocno pomyliło, bądź b. niskie IQ. TV są albo polskie albo zagraniczne, czytaj : amerykańskie, rosyjskie, białoruskie itp.. Ciekawe którą Ty oglądasz?.

W pisowskiej TVP króluje Zenek. Między innymi w sylwestra. Moje niskie IQ pozwala stwierdzić,że to twój idol.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, jednak potwierdziłeś swój poziom IQ. Żegnam !!!!!.

To jak z tym Zenkiem ?

Szczęściem nie mieszkam już w Pabianicach. Korzenie rodzinne sprawiają jednak, że poczytuję okoliczne internety. Trudno nie odnieść wrażenia, że panująca władza uznaje swych mieszkańców / wyborców za debili. Ciągłe pozowanie przy makietkach przypomina naczelnika więzienia Twardijewicza i jego czarcią zapadkę z Vabank Ii. Fotografie Prezydenta przy rozpoczynającyxh się inwestycjach zalewają jego drogawe konto na fb. Szkoda, że żadnego zdjęcia nie ma z ukończonych inwestycji vel rozwalonego na długie lata miasta i sąsiadujących z budowami obiektów podczas ich realizacji. A jednak kolejne czarcie zapadki na biurkach i tępa propaganda. Propaganda czego? Sukcesu? Chyba tylko dla debili.

Mądrzy ludzie wyjechali z Pabianic a zostali tacy jak napisałaś i oni mają prezydenta – słupa, który karmi ich tą samą kiepską kiełbasą wyborczą od lat – kiełbasą na obrazkach;)

Pełna zgoda. Przytoczyć można jeszcze kilka przykładów sukcesów władz miasta, a szczególnie jego ,, gospodarza „. 1. Na początku pandemi gdy były już wytyczne że również w autobusach należy przebywać w maskach zakrywających usta i nos, nasz bohater albo nie panował nad tym, albo sam zlecił wykonanie plakatów iż wsiadając do autobusu należy mieć maskę. Zapomniał jednak dodać że ową maskę należy mieć na ustach i na nosie a nie np. w torbie lub w kieszeni. Nie zapomniał jednak o napisie na dole – Prezydent Grzegorz Mackiewicz . 2. Podczas weekendu postanowiłem pospacerować po mieście tak dla zdrowia . Jednak… Czytaj więcej »

Odpowiedź:
Grześ sam kazał je zrobić, żeby się polansować. Płacimy my.

Kościół chcą zmienić? Odważna koncepcja. No i zburzyć lewacki betonowy blok z drzewkiem? W dodatku z kasy polskiego ładu, którego pabianice miały nie dostać? Szok. Pewnie będzie jak z makietą basenu. Proponuję ławeczkę za 200 tys.

Ławeczka z rureczką do głaskania 😉

Rysunki, wizualizacja, wygląda nieźle ale jak będą tak powoli szły te remonty to coś czuję że otwierał te inwestycje będzie inny prezydent.😏

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Masz rację, będzie to Gryglewski, przecież po to został wpuszczony na salony.

Ja się cieszę, wreszcie będzie można pojechać rowerem i wypić kawę w ogródku wśród zieleni. Tego mi brakuje w Pabianicach. Bo gdzie tu się można umówić latem na kawę w ogródku? A tak, może dostaniemy namiastkę letniego klimatu Piotrkowskiej 🙂

Prosimy o 10 przykładów miejsc, gdzie można wyjść ze znajomymi i wypić kawę na świeżym powietrzu.

Pięć miejsc, gdzie można wypić kawę w ogródku na ponad 60 tysięcy mieszkańców. Dziękuję Panie Jach, toż to opcji na cały tydzień bez weekendu…

Nie idź dalej tą drogą bo pogrążasz się w śmieszność.

żuliki ze starówy będą mieli gdzie prowadzić degustacje

Ja mam 2 pytania: 1/ KIEDY zburzony zostanie ten komunistyczny potworek, tzw pomnik-krematorium PPS?, 2/ czy to prawda, że mieszkańców Starówki zaczęli odwiedzać… żydzi, którzy im mówią, że chcą obejrzeć swoje (!!!) mieszkanie i czy pan prezydent nie szykuje pabianiczanom jakiejś żydowskiej niespodzianki tuż przed swoim odejściem???? Obchody getta, pamiątkowe tablice, jakieś żydowskie wycieczki… Pachnie mi tu pejsami na 100 km!

Last edited 1 rok temu by Nolan

a co Ci żydzi winni ? ZGKIM nie dba o mienie żydowskie to mają prawo sprawdzić jak najemcy dbają o lokale .

Nie ma czegoś takiego jak ZGKiM! Jest ZGM!

Super 😄 I’m więcej takich miejsc w mieście tym lepiej.

Uprzejmie proszę,żeby Pan Prezydent niczego nie planowal,nie zaczynał, nie ogłaszał ,zaprzestał autoreklamy -tylko dopilnował remontu Zamkowej.

Ten relikt PRLu zostaje brawo

Rosół jeszcze nie „wstawiony” a już obiera się ziemniaki na drugie danie… Tym sposobem obiad się robi tylko, że wszyscy są głodni i będą czekać 10 lat.

Ale ci z kuchni mają pełne brzuchy.

Mam nadzieję, że Łuczaka wysadzimy ze stołka poselskiego przy wyborach. Nic ten leń śmierdzący nie robi dla naszego miasta tylko podpisuje się pod czyimś sukcesem! Wręcz odwrotnie szkodzi naszemu miastu!

Podaj przykłady.

Podam ostatni. Nic nie zrobił w tym kierunku żeby wybudować tunel na ul. Lutomierskiej! Czyli zaszkodził miastu!

Na jednej z grafik widać kościół pod wezwaniem św Mateusza i św Wawrzyńca. Wygląda na to na to że ktoś chce go osciosac z pierwotnego wyglądu!

Bardzo fajny pomysł. W końcu. Często bywam w Bełchatowie i oni mają piękny rynek. Zawsze brakowało w Pabianicach takiego ładnego zielonego i kolorowego miejsca. Tylko szary beton.