Strona główna Aktualności Komunikacja W kółko (p)o rondzie

W kółko (p)o rondzie

5

To już pewne. U zbiegu ulic Myśliwskiej, 20 Stycznia i Waltera Jankego będzie skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Co ciekawe, ma być gotowe (wraz z oznakowaniem) do końca października. Tak na czwartkowej sesji rady powiatu zapewniał starosta, Krzysztof Habura.

– Znak świetlny, który obecnie jest na tym skrzyżowaniu, zostanie wykorzystany. Będzie jednak informował o ruchu okrężnym – mówi pabianicki starosta.

Jak twierdzi Habura, statystyki policyjne, dotyczące zdarzeń drogowych w tym miejscu, nie są alarmujące.

– Jednak wiedza potoczna przeważyła w podjęciu tej decyzji – dodaje starosta.

Radni powiatowi jednomyślnie przyjęli uchwałę o przebudowie felernego skrzyżowania. Na budowę ronda przeznaczono 60 000 złotych.

Jako pierwszy z radnych, ronda domagał się Włodzimierz Stanek. W 2011 roku zebrał w tej sprawie ponad 230 podpisów. Również w 2011 roku złożył w tej sprawie pierwszą interpelację.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie rondo w PBC 🙂

A gdzie jeszcze potrzeba? Jedyne sensowne przychodzące mi do głowy to Sikorskiego-Nawrockiego-Warszawska ale to tylko po to żeby ułatwić wyjazd w określonych godzinach

Brawo Panie Stanek. Pozdrawiam

I dobrze. Policyjne statystyki to jedno ale czasami obywa się bez powiadamiania policji. Słowem – nie ma dużo GROŹNYCH wypadków ale stłuczki? Wystarczy popytać ludzi, którzy mieszkają na rogu, czy nawet we wieżowcu.

Statystyki są ogólnie złe. Ponieważ jeśli ja nie piję wcale wódki cały rok, a mój kolega pije 6 butelek rocznie, to statystycznie razem pijemy po 3 butelki rocznie.