Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga. Ostrzeżenie smogowe

Uwaga. Ostrzeżenie smogowe

2
ul. Kilińskiego

Regionalny System Ostrzegania informuje o zagrożeniu smogowym na terenie woj. łódzkiego.

Zanieczyszczone powietrze utrzymuje się również nad Pabianicami. W piątek o godz. 22.00 stężenie rakotwórczego pyłu PM10 wyniosło u nas 638% normy. Dziś jest nieco lepiej. Aparatura pomiarowa o godz. 14.00 wskazała 268% dopuszczalnego zanieczyszczenia.

Przy takich wynikach powinniśmy ograniczyć aktywność sportową na powietrzu. Warto również wiedzieć, że na szkodliwe działanie pyłu narażone są przede wszystkim kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze, osoby chore na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu oraz choroby układu krążeni. Warto zrezygnować z podróżowania samochodem na rzecz komunikacji miejskiej.

REKLAMA
Poprzedni artykułPosypią się mandaty
Następny artykułFutbol na lodzie (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Warto zrezygnować z podróżowania samochodem” Myślę, że warto przestać spalać w piecach śmieci, ścinki, butelki typu PET, opony, odpady z tworzyw sztucznych, płyty meblowe z żywicą, włosy, sierść, obierkami po warzywach i owocach i Bóg najwyższy wie co jeszcze. Ponadto warto co sezon wyczyścić komin paleniskowy, z którego sadze latają w powietrzu albo spalają się w kominie często doprowadzając do pożaru. Warto wyczyścić piec po sezonie i sadze wyrzucić do kosza zamiast wypychać je kominem na powietrze. Jednym słowem wszystkim co powinno wylądować na śmietniku. Rezygnacja z jazdy samochodem to najprostszy sposób do obarczenia winą samochodów. Autem jeździ nie każdy… Czytaj więcej »

Całkowicie się z Tobą zgadzam, że to, co pali się w piecach jest przerażające, ale muszę trochę Cię sprostować. Smog powstaje w wyniku spalania węgla, drewna i biomasy (PM-10). Spalanie śmieci smogu nie powoduje. Spalanie tych wszystkich syfów truje nas w inny sposób, niż smog. Poza tym dodaję od siebie, że duże elektrownie trują najmniej, bo muszą spełniać wszystkie normy emisji i stosować odpowiednie filtry, ale osób fizycznych już te normy nie dotyczą. Jeśli całkowicie legalnie można kupić opał za 400 zł tona i za 800 zł, to co ludzie wybiorą? Najpierw legalnie dopuszcza się do obrotu syfiasty opał, a… Czytaj więcej »