Strona główna Na sygnale Uwaga na silny wiatr. Podmuch zerwał elewację z bloku

Uwaga na silny wiatr. Podmuch zerwał elewację z bloku

20

Od około godz. 14.00 nad naszym regionem przechodzi potężna wichura. Wiać może z prędkością nawet 90 km/h. Meteorolodzy prognozują, że pogoda uspokoi się po godz. 21.00.

Są już pierwsze efekty silnego wiatru. Podmuch zerwał styropianową elewację ze szczytu bloku przy ul. Wiejskiej 10/12. Na chodniku leży kilkadziesiąt metrów kwadratowych styropianu.

Straż pożarna zanotowała już kilka interwencji związanych m.in. z połamanymi drzewami i liniami energetycznymi. Najwięcej szkód jest w północno-zachodniej części powiatu.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przy takiej ilości kleju i braku kołkowania nie ma co się dziwić. Ale odpowie za to wykonawca nawet jeśli gwarancja się skończyła. Fuszerka ukryta.

Pianoklej, wiec ilosc ok. Tyle, ze polecieli za “wskazowkami” producenta kleju “brak potrzeby tarowania powierzchni styropianu” co ewidentnie widac. Wiekszosc kleju zostala na scianie. Brak kolkowania to kolejna dobra rada producentow pianoklejow.
A ze dla wykonawcy to “tanij i szybcji” wiec majster lecim jak napisali.
A ci goscie mieli robic elewacje naszego bloku, jak dobrze ze nie wypalilo.

A to jest spółdzielni blok? Bo jeśli tak to fatalnie by to świadczyło o SAW-BUDzie.

Czyj by nie był, to za naprawę zapłacą lokatorzy. W czynszu lub w jakimś funduszu remontowym, obojętnie.

Ja się pytam kto odebrał i zapłacił za tą robotę??!! Styropian na takim budynku się po pierwsze kołkuje, a po drugie klei w dużo bardziej profesjonalny sposób. To nie jest wina wiatru, ale tego, że ktoś kompletnie niekompetentny tą pracę odebrał i za nią zapłacił.

Prawda, styropian kołkuje się na zwykłych niskich domach przynajmniej po rogach, od dołu i góry. To fuszerka i narażenie osób postronnych. Wspólnota ma spory problem.

Last edited 1 miesiąc temu by Aerospace

Wina to jest inwestora i budowlańców, którzy to realizowali. Inwestor (właściciele lokali) chciał tanio i dobrze, to budowlaniec zrobiła tanio, a na drugą część, czyli dobrze brakło pieniędzy. Serio myślisz, że odbiór to ekspertyzy, próbki do badania itd. ? Odbiory wyglądają tak, że podpisujesz protokół i koniec. Realizator udziela rękojmi. Rozumiem, że ty jak jedziesz do mechanika z autem to, wchodzisz do kanału sprawdzać po mechaniku czy dobrze dokręcił, dodatkowo udzielasz mu instrukcji jak co ma robić itd.

Dziwią mnie takie wypowiedzi. Jasne jest, że jak odbierasz swój prywatny samochód nie musisz wchodzić do kanału. Jednak nikt Ci tego nie zabrania. A jeżeli zabrania to zmieniasz mechanika. Inaczej ma się rzecz jest jest wspólnota lub inwestycja miejska. Nikt nie jest specjalistą od wszystkiego i nie musi się znać. Może, a nawet powinien jednak zatrudnić inspektora nadzoru. To jego rolą jest być obecnym podczas prac, lub pobrać próbki do badań. On też się wtedy podpisuje pod protokołem. Tutaj być może zabrakło takiego inspektora lub nie dopełnił swoich obowiązków. Śledztwo wykaże, bo prawdopodobnie traktowane to może być jako katastrofa budowlana.

Po zdjęciach widać, że kleju wystarczyło również i na inne budowy. O kołkowaniu zlecający tę pracę nie miał chyba pojęcia. A błędów może być więcej… Tak się wyrzuca pieniądze w błoto. Jak znam życie winnych zabraknie. Oto kwintesencja tego bantustanu.

A za co tu winić odbiorcę?. Prędzej wykonawcę! Bubel zrobił pieniądze wziął a teraz nabędzie musiał poprawić. Jeśli firma jeszcze istnieje…

Zaakceptował technologie.

To jest kryminał!!!

Zagospodarujmy wreszcie ten rynek..jest gorzej niż w małym Lasku!!!

Ale numer na takich wysokościach nawet jednego kołka brak.nie tylko reklamacja ale i prokuratura powinna się tym zająć bo to bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych. szczęście że nikt tam nie przechodził.a swoją drogą ciekawe ile takich niezakołkowanych ścian jest w Pabianicach.

Bardzo interesujące ocieplenie elewacji styropianem o grubości kilku cm. Zwykle ściany ocieplane są warstwą styropianu 12-15 cm. Może jednak mieszkańcy wolą chłodniejsze mieszkania zimą i cieplejsze latem…

ja już się domyślam jak to wykonali na tej ścianie przez cały PRL był położony styropian /cienki/ pokryty płytami azbestowymi pewnie wspólnota zgodziła się na zdjęcie azbestu u położenie na ten styropian kleju z siatką a przecież za Komuny nie było klejów do styropianu dlatego styropian przykleili na klej roślinny do ściany

Pożar w wieżowcu na Wyspiańskiego na 10 piętrze, paliły się śmieci, całe szczęście że było to w ciągu dnia a nie nocy i pomoc przyszła w porę, i nikt nie zginął ani się nie zaczadził…. Brawo dla Strażaków za szybką i profesjonalną akcje.

Popis firmy wiadomo jakiej wszystkim siatka też po budowlanemu ” na słodko” tzn bez zatapiania 🙂 odważny krok brak kołków pewnie cała elewacja jest tak zrobiona :))