Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga! Lewityn nie będzie tak wyglądał. Przynajmniej na razie

Uwaga! Lewityn nie będzie tak wyglądał. Przynajmniej na razie

22
Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl

Wiele osób jest rozczarowanych efektami prac w Lewitynie. Wszystkiemu winne ilustracje zrewitalizowanego wschodniego nabrzeża zbiornika wodnego Paprocan w Tychach.

Ilustracje trafiły do mediów po czerwcowej (2015 r.) sesji rady miejskiej, podczas której radni Platformy Obywatelskiej zaprezentowali zdjęcia obiektu w Tychach. Na obrazkach widać pięknie oświetlone alejki wzdłuż brzegów, drewniane pomosty i ławeczki z parasolami.

Przekaz z sesji brzmiał jednak – „Tak może wyglądać Lewityn”.  – Po rozmowach z marszałkiem wiem, że takie dofinansowanie można dostać w trybie pozakonkursowym. Trzeba tylko dobrze przygotować wniosek – zapewniał wtedy Krzysztof Rąkowski, przewodniczący klubu PO.

Niestety, do dziś żaden wniosek nie został przygotowany. W Pabianicach był projektant odpowiedzialny za rewitalizację w Tychach, ale spotkanie zakończyło się bez konkretów.

Dlatego, część pabianiczan czuje się rozczarowana widokiem wykonanych prac, które polegały jedynie na odmuleniu stawów i uregulowaniu ligi brzegowej. Dodatkowo wyremontowany został mostek pomiędzy pierwszym i drugim zbiornikiem. Jest też nowa kostka i barierka od strony restauracji Turkus. Co dalej z Lewitynem?

– Prace idą zgodnie z tym, co zapowiadał prezydent: w 2016 odmulenie stawów, w 2017 szkutnia, w 2018 pozostałe elementy infrastruktury. Nie bierzemy udziału w aktualnie ogłoszonym konkursie Urzędu Marszałkowskiego dotyczącym rozwoju gospodarki turystycznej, ze względu na to, że w opracowaniu są potrzebne do niego obszerne dokumenty. To m.in. program  funkcjonalno-użytkowy, studium wykonalności dla modernizacji infrastruktury, program rewitalizacji miasta, strategia rozwoju miasta, ocena oddziaływania na środowisko. Te dokumenty są niezbędne, żeby wniosek przeszedł ocenę formalną. Znajdzie się w nich informacja, co powstanie na Lewitynie i jakie będą koszty prac. Natomiast planowany jest udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego, który zostanie ogłoszony jesienią – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Tymczasem do radnych trafi uchwała dotycząca oficjalnej zmiany nazwy obiektu przy ul. Bugaj, z Businka na Lewityn.

Tak może wyglądać Lewityn:

Tak wygląda na 2 tygodnie przed zakończeniem prac:

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

PRZECIEŻ KAŻDY WIE ,ŻE CO POWIE KRZYŚ I GRZEŚ TO FIKCJA I LANS ,LANS TAKA BYŁA POTRZEBA PRZED WYBORAMI. TAK DZIAŁA BSR I POPAPRAŃCY

Po lewej stronie klawiatury jest taki przycisk „Caps Lock”, który umożliwia pisanie z małej litery. Nie ma za co.

Buahahahahahah. Noo, jak to była obietnica KC PO przy wsparciu BSR, pabianickiej kliki, to …. skończyło się jak zawsze czyli wielkie pabiaNICkie „G”

Rąkowski przez rok jeszcze wniosku nie napisałeś? Czym się zajmujesz poza pochłanianiem pączków ?

Pasożyt nr 1 …

” ze względu na to, że w opracowaniu są potrzebne do niego obszerne dokumenty” – no sorry ale tego nie da się ogarnąć. 🙂 Znaczy plany i foty obszerne jakby mogło wyglądać to potrafi przedstawić ale rąk do pracy brakło. Przecież sam wszystkiego nie ogarnie. Nie przy nadmiarze pracy jaką wykonuje!

Czytając ten artykuł myślałem że wyczytam iż, ten projekt który był wcześniej nie jest aktualny ale za to mamy nowy projekt pewny, a tu widzę że nawet projektant nie ustalił nic z władzami miasta żenada, wiedziałem że tak będzie, odmulenie odmalowanie i nara pies jebał politykę.

Grześ … pierwsza i ostatnia kadencja … Szkoda czasu na jego obietnice … 58 mln .. potem 110 … potem lewityn … potem loty kosmiczne z mosir-u … 🙂 Kończ Grześ …

Czyli podsumowując … basen powiatowy … kicha, … lewityn … kicha … PO +BSR … kicha … czas na zmiany w 2018 🙂

Miało być jak nigdy a wyszło jak to zwykle,bo wszystko zaczyna się i kończy na obietnicach byleby tylko naiwni wyborcy oddali głos na nich.Dopóki ludzie nie będą rozliczani za ich pracę i obietnice dopóty nie będzie dobrze.Czyli już wiecie kiedy będzie dobrze..:)

Czy naprawdę czytanie ze zrozumieniem jest aż tak trudne?
Gdzie było napisane, że projekt przedstawiony jest projektem Lewitynu?

Mostek PO remoncie? Nawet starej farby nie zdrapali.. nowa już odchodzi ze starą rdzą

Tak szczerze to dla kogo mieli zrobić ładny lewityn? Dla bandy lokalnej dziczy, która już nawrzucała śmieci do zbiornika wodnego? Tylko czekać jak połamią latarnie za to, że są zrobione by wyglądać jak brzozy.

Standardowo kwota przekazana na samo odmulanie i rewitalizację jest kilkukrotnie wyższa od rzeczywistych kosztów. No cóż. ktoś przytulił kasiurki. A tak przy okazji. Jeżeli ten obiekt ma służyć do kąpieli to zwróćcie uwagę na plaże. Wczoraj z moim synem poszliśmy zobaczyć jak to wszystko wygląda. Dzieci wejdą max 1,5 metra do wody. Spadek plaży jest tak stromy że po 2 metrach woda będzie sięgać na 1,2 jak nie więcej. Chwalili się piachem z Łeby. przyjechały 2 małe wywrotki. w sumie z 8 ton. w wodzie już pływają śmieci, torebki leżą na dnie. To już nie jest nawet śmieszne tylko żałosne.… Czytaj więcej »

Nie rozumiem tych wszystkich oczekiwań ludzi. Czytam na bieżąco artykuły epainfo i nie widziałem nigdzie nic zatwierdzonego czy pewnego (ba!), nawet nie widziałem żadnego projektu, który by świadczył, że są zaplanowane jakieś prace ponad odmulanie stawów i latarnie po drugiej stronie.
Z tego co czytałem to sam most i barierki przy turkusie są JUŻ bonusem a ludzie myśleli, że będzie w ogóle jakieś kurort? Wszędzie było napisane, że tak MOŻE wyglądać lewityn i że chcieliby ziścić ten plan, ale nigdzie nie widziałem żadnych konkretów także ja nie rozumiem skąd te oczekiwania.

Nie mniej jednak odmulanie stawu nie kosztuje 3 bańki to pierwsza sugestia. Tak za 3 mln taki kurort by powstał. to pierwsze. druga sprawa. Piach z Łeby jest za free. koszt ponosi się za transport. Więc 2 kupki piachu przywiezione z pomorza się nie kalkulują i są typowym marketingowym dowcipem. Plaża wysypana na zwykłej czarnej ziemi. za 2 lata nie będzie plaży tylko czarna breja. niestety brak wyobraźni. Most zrobili jako bonus? there’s no free lunch jak to się mówi. 🙂 Mnie uczono że jak się do czegoś zabierasz to rób to porządnie. niestety teraz uczą” zrób na odwal się.… Czytaj więcej »

Powinni zainwestować w dobry monitoring, który wyłapie bydło niszczące infrastrukturę.
@ Ke? – pretensje to trzeba mieć do pabianickiej młodzieży i patologii.

Taaaa logiczne jest ze przed samym napelnieniem przejsc sie i posprzatac ale leniom sie nie chcialo nawet rowu nie przeczyscili lenie jeb… a kase za to wzieli. Nie osmiszaj sie

poczekamy zobaczymy…niech się zaczną wakacje…niech się zacznie picie alkoholu na Lewitynie. Wtedy pogadamy.

Od tego sa tam osoby zatrudnione wiec niech pracuja i sprzataja to co lenie nie wyrzuca do kosza

Wszyscy zorientowani doskonale wiedzieli co będzie zrobione, a teraz jakieś pretensje.
Ludzie czy wy jesteście debilami ?
Firma wygrała przetarg i go wykonała , a czy zrobiła to solidnie, czy też nie,to już inna kwestia.
Tak samo jest z czystością, jak sami nie zadbamy, to nikt za nas tego nie zrobi.

Zacznijmy może od tego, że to co mialo być zrobione to jest zrobione, nie zmienia to faktu, że: A) nie ma koszy na śmieci więc choć śmiecić nie lubię to śmiecę bo może i z butelką przejdę 300m do najbliższego kosza ale z kiepem w ręce lazł nie będę. B) Trawka rośnie szybko i trzeba ją kosić nie raz w sezonie a raz na tydzień! C) jak jakieś dziecko wpadnie do rzeczki przepływającej za lewitynem i się utopi to może adamski postawi tam ogrodzenie. Wreszcie D) jedno lekarstwo na wszystkie kłopoty, zmienić dyrektora na takiego, który ma pojęcie o zarządzaniu… Czytaj więcej »