Strona główna Aktualności Objedziemy drugi staw na Lewitynie. To 1200 metrów trasy

Objedziemy drugi staw na Lewitynie. To 1200 metrów trasy

22

Trwa drugi etap prac związany z budową ciągu pieszo-rowerowego na Lewitynie. Po zakończeniu inwestycji będziemy mogli objechać bądź obejść drugi staw. Koszt budowy to ponad 1 mln 800 tys. złotych. 

Choć prace trwają i nie ma jeszcze ostatniej warstwy asfaltu tzw. warstwy ścieralnej (czarnej dla pieszych, czerwonej dla rowerzystów), to mieszkańcy już korzystają z udogodnienia.

Łączna długość ścieżki rowerowej to około 1200 metrów. Wzdłuż trasy będzie oświetlenie i monitoring. Inwestycja prowadzona jest w ramach rewitalizacji Lewitynu, na którą Pabianice otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 2,5 mln złotych. Łączny koszt prac wraz z budową parku wodnego to blisko 5 mln złotych.

 

REKLAMA

22
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
16 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bakajoko

Nie mialo być tej ścieżki do około trzech stawów?

Pabianiczanka

Super! Ale będzie można śmigac! Nie trzeba będzie jeździć do parku wolności gdzie nowe alejki już są od jakiegoś czasu.

Kindzior

O widze, że nie przychylne komentarze na FB są usuwane i blokowane. To napisze tutaj, woda syf kąpać sie nie da to na rolkach pojeździmy nad wodą ekstra i super. Zobaczymy czy wszystko zostanie posprzatane i zryte trawniki uporządkowane.

john

pewnie po zakończeniu prac będzie jeszcze ładniej niz teraz. Naprawdę fajnie wygląda ten ośrodek po renowacji. Co do wody – to przypadłość stałych kąpielisk. Ale za całokształt brawa dla rządzących pomimo oporu co niektórych „niby chcących dobrze dla Pabianic”

Pabnin

Już wiem dlaczego z inwestycjami czeka się do końca kadencji. Po przeczytaniu komentarzy tutaj i pod innymi artykułami widzę, że rządzący w mieście prowadzą kampanię wyborczą w ten sposób.
Co chwila tylko: „Dziękujemy Panie Prezydencie”, „Grześ jest fajny” itp.

Mcgregor

mam gdzieś politykę i partyjnych działaczy, ale jak by nie było Lewityn za Mackiewicza nabiera innego wyglądu, owszem jest dużo do zrobienia, ale są projekty unijne na to i będzie jeszcze ładniej, nareszcie będą mógł gdzieś na spacer zabrać moich gości. Jak już Pan Mackiewicz skończy Bugaj to proszę o dalsze remonty w parku Wolności, ścieżki to już coś ale amfik (z którego mamy tyle wspomnień 😉 woła o remont

Fuks

Za chwilkę UE przykręci kurek z dotacjami i skończą się projekty rewitalizacji i inne inwestycje. A to za sprawą niedorośniętego wodza i krzywoustego pinokia.

J

czy to wychodzi 100k za 100m?

Wici

Biorąc pod uwagę, że są dwie ścieżki to wychodzi 750 zł za 1 METR BIEŻĄCY !!! Ale przecież miasto nie ma na nic pieniędzy…

Jak przeczyta się artykuł ze zrozumieniem, to jest w nim napisane skąd pochodzą pieniądze na tę inwestycję

Wici

PRAWIE 2 MLN ZŁOTYCH ZA CHODNIK WOKÓŁ BAJORA. BRAWO MIASTO!!
przy obecnym braku wykonawców i nadmiarze inwestycji taniej byłoby przywrócić rolę ZDiZM i żeby to oni budowali bez przetargów. Bo jakość do bani, a kasa z kosmosu.

Antek

czytaj ze zrozumieniem, kasa jest na cały projekt a nie tylko na ściezki!

Tobiasz

super, jak się nauczę hamować to skorzystam, wreszcie coś się dzieje

Kindzior

Ostatnio podsluchalem rozmowe kod po i sld, ze teraz jest nasza szansa…. Tylko, ze wy rzadzicie 25 lat haha pogubilem sie

Gośka

I znowu to samo: coś się dzieje – źle, nic się nie dzieje – źle. Malkontenci wszechobecni, pozostałości post-peerelowskiej zawiści.
A zresztą co ja tu będę się powtarzać – chcesz zmian, masz pomysł: kandyduj na radnego, świeża krew potrzebna!