Strona główna Aktualności Objedziemy drugi staw na Lewitynie. To 1200 metrów trasy

Objedziemy drugi staw na Lewitynie. To 1200 metrów trasy

22

Trwa drugi etap prac związany z budową ciągu pieszo-rowerowego na Lewitynie. Po zakończeniu inwestycji będziemy mogli objechać bądź obejść drugi staw. Koszt budowy to ponad 1 mln 800 tys. złotych. 

Choć prace trwają i nie ma jeszcze ostatniej warstwy asfaltu tzw. warstwy ścieralnej (czarnej dla pieszych, czerwonej dla rowerzystów), to mieszkańcy już korzystają z udogodnienia.

Łączna długość ścieżki rowerowej to około 1200 metrów. Wzdłuż trasy będzie oświetlenie i monitoring. Inwestycja prowadzona jest w ramach rewitalizacji Lewitynu, na którą Pabianice otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 2,5 mln złotych. Łączny koszt prac wraz z budową parku wodnego to blisko 5 mln złotych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mialo być tej ścieżki do około trzech stawów?

Super! Ale będzie można śmigac! Nie trzeba będzie jeździć do parku wolności gdzie nowe alejki już są od jakiegoś czasu.

O widze, że nie przychylne komentarze na FB są usuwane i blokowane. To napisze tutaj, woda syf kąpać sie nie da to na rolkach pojeździmy nad wodą ekstra i super. Zobaczymy czy wszystko zostanie posprzatane i zryte trawniki uporządkowane.

pewnie po zakończeniu prac będzie jeszcze ładniej niz teraz. Naprawdę fajnie wygląda ten ośrodek po renowacji. Co do wody – to przypadłość stałych kąpielisk. Ale za całokształt brawa dla rządzących pomimo oporu co niektórych „niby chcących dobrze dla Pabianic”

Już wiem dlaczego z inwestycjami czeka się do końca kadencji. Po przeczytaniu komentarzy tutaj i pod innymi artykułami widzę, że rządzący w mieście prowadzą kampanię wyborczą w ten sposób.
Co chwila tylko: „Dziękujemy Panie Prezydencie”, „Grześ jest fajny” itp.

mam gdzieś politykę i partyjnych działaczy, ale jak by nie było Lewityn za Mackiewicza nabiera innego wyglądu, owszem jest dużo do zrobienia, ale są projekty unijne na to i będzie jeszcze ładniej, nareszcie będą mógł gdzieś na spacer zabrać moich gości. Jak już Pan Mackiewicz skończy Bugaj to proszę o dalsze remonty w parku Wolności, ścieżki to już coś ale amfik (z którego mamy tyle wspomnień 😉 woła o remont

Za chwilkę UE przykręci kurek z dotacjami i skończą się projekty rewitalizacji i inne inwestycje. A to za sprawą niedorośniętego wodza i krzywoustego pinokia.

Nie tylko…
Ostatnio zbanowaliście Senatora.

czego można się po Panu spodziewać prostota tak pisze redaktor śmiechu warte

hehe poczytaj sobie komentarze „konkurencyjnego” portalu na FB. Tam to jest totalny brak kultury i ogłady, obrażanie itp. Nie bronię pana Jacha, tylko sobie tak porównuję… :p

Impertynencja i buta !

Aha czyli tylko konta znajomych kolegow moga komentowac? A gdzie wolnosc slowa? Demokracja i wolne sady?

czy to wychodzi 100k za 100m?

Biorąc pod uwagę, że są dwie ścieżki to wychodzi 750 zł za 1 METR BIEŻĄCY !!! Ale przecież miasto nie ma na nic pieniędzy…

Jak przeczyta się artykuł ze zrozumieniem, to jest w nim napisane skąd pochodzą pieniądze na tę inwestycję

PRAWIE 2 MLN ZŁOTYCH ZA CHODNIK WOKÓŁ BAJORA. BRAWO MIASTO!!
przy obecnym braku wykonawców i nadmiarze inwestycji taniej byłoby przywrócić rolę ZDiZM i żeby to oni budowali bez przetargów. Bo jakość do bani, a kasa z kosmosu.

czytaj ze zrozumieniem, kasa jest na cały projekt a nie tylko na ściezki!

super, jak się nauczę hamować to skorzystam, wreszcie coś się dzieje

Ostatnio podsluchalem rozmowe kod po i sld, ze teraz jest nasza szansa…. Tylko, ze wy rzadzicie 25 lat haha pogubilem sie

I znowu to samo: coś się dzieje – źle, nic się nie dzieje – źle. Malkontenci wszechobecni, pozostałości post-peerelowskiej zawiści.
A zresztą co ja tu będę się powtarzać – chcesz zmian, masz pomysł: kandyduj na radnego, świeża krew potrzebna!