Strona główna Aktualności Komunikacja Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony dojazd do Łodzi

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony dojazd do Łodzi

1
Osoby dojeżdżające do pracy czy szkoły ul. Pabianicką w Łodzi będą musiały uzbroić się w cierpliwość. W poniedziałek 15 lipca rozpoczyna się remont wiaduktu na Pabianickiej. Prace zakończą się we wrześniu.

Wykonane zostaną zabezpieczenia konstrukcji wiaduktu, naprawy tynków, elementów dylatacji, oraz sfrezowana i ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Prace pozwolą na użytkowanie wiaduktu przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Podczas prac wyłączony zostanie ruch na wiadukcie (w stronę Pabianic) pomiędzy Odrzańską, a zajezdnią Chocianowice. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią w stronę centrum. Dla jadących od strony Pabianic będą dwa pasy ruchu, natomiast dla jadących od centrum zaraz za skrzyżowaniem również będą dwa pasy, które dalej przejdą w jedne pas do przewiązki na właściwą jezdnię. Przejazd na drugą jezdnię będzie na skrzyżowaniu Pabianickiej z Rudzką, oraz powrót na wysokości zajezdni tramwajowej, aby przed skrzyżowaniem z ul. Chocianowicką były do dyspozycji wszystkie pasy ruchu.

Tramwaje i autobusy nie zmienią swoich tras. Kilka metrów wcześniej zostanie przeniesiony przystanek autobusowy na ul. Pabianickiej przed Odrzańską w kierunku Chocianowic. Zmiana organizacji ruchu nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dojazd na zajezdnię odbywać się będzie jezdnią zachodnią, na której pomiędzy wjazdem do zajezdni, a przewiązką dopuszczony będzie ruch w obu kierunkach.

Informacja ZDiT w Łodzi

REKLAMA
Poprzedni artykułGdzie są śmieci ze żwirowni? Urzędnicy zgłaszają sprawę na policję
Następny artykułPiS zaprezentował „lokomotywę” wyborczą naszego okręgu
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super! Czekam teraz tylko na remont drogi do Rzgowa i wylotu na Łask…